Ako sa pripraviť na pracovný pohovor v angličtine?

Angličtina sa stáva súčasťou nášho života. Hovoríme o jednom zo svetových jazykov, ktorý by sme mali poznať. Ak ho uvedieme v životopise, je veľmi pravdepodobné, že získame pozíciu, o ktorú sa uchádzame. Koniec koncov, trh práce nie je plný anglicky hovoriacich pracovníkov. Podľa nedávnych prieskumov je takýchto pracovníkov na trhu nedostatok (doslova tisíce).

V poslednom čase sa veľmi atraktívnym stáva aj výberové konanie v angličtine. Týmto spôsobom sa overí, či úroveň angličtiny uvedená v životopise skutočne zodpovedá skutočnosti. Chystáte sa na jeden z týchto pracovných pohovorov? Potom vás určite zaujíma, ako sa na to pripraviť?

Vyskúšajte si to sami

Ak chcete na pohovore doslova zažiariť, oplatí sa to vyskúšať naostro. Opäť platí, že prax robí majstra. Požiadajte preto o pomoc priateľa, príbuzného alebo člena rodiny a vyskúšajte si vedenie rozhovoru v angličtine. Pomôže vám to zachytiť chyby a zlepšiť výslovnosť, čo je naozaj veľmi dôležité.

Pripravte sa

V súvislosti s predchádzajúcim bodom je potrebné spomenúť ešte jeden bod, a to dostatočnú prípravu. Pripravte sa aspoň deň vopred a zistite si potrebné informácie o spoločnosti, ako aj čo najviac informácií o pozícii, o ktorú sa uchádzate. To vám bude hrať do kariet. Pripravte si tiež vhodné oblečenie a vyhnite sa akýmkoľvek prešľapom, ako je napríklad nevhodná farba spodnej bielizne.

Len sa predtým uistite, že ste sa upokojili

Na pohovor by ste mali prísť pokojní, aj keď je veľmi dôležitý a aj keď vám na ňom pravdepodobne veľmi záleží. Ak ste nervózni, zhlboka sa nadýchnite a možno si dajte žuvačku na upokojenie. Viac sa sústreďte na prítomný okamih a pokúste sa znížiť úzkosť, ktorá vás môže trápiť.

Môže sa Vám ešte páčiť...