Prírodné zloženie a množstvo výživných látok. Stavte na kórejskú kozmetiku

V našej európskej spoločnosti sme sa v poslednom čase spoliehali len na západné lieky a kozmetické výrobky. Ukázalo sa však, že kórejská kozmetika, známa aj ako k-beauty, nám môže ponúknuť mnoho výhod a benefitov. Ocenia ho najmä ľudia s problematickou pleťou a niektorí sa ho nevedia nabažiť.

Používanie prírodných látok

Dokonca aj v kozmetike z drogérie často nájdeme konzervačné látky, parfumy a farbivá, ktoré môžu podráždiť pokožku. Kórejská kozmetika od tohto trendu upúšťa a radšej hľadá pomoc v prírode. V týchto výrobkoch preto nájdete množstvo byliniek, vedľajších produktov z rôznych zvierat a ďalších prírodných zložiek, ktoré majú priaznivý vplyv na našu pokožku.

Naša pokožka prijíma prírodné látky oveľa lepšie a pracuje s nimi, akoby boli jej vlastné, čo nie je prípad niektorých chemických prísad v bežnej kozmetike. Parabény, silikóny a iné škodlivé látky sa v kórejských výrobkoch zvyčajne nenachádzajú, takže sa nemusíte obávať dočasného efektu, ktorý nahradí problematická pleť.

Komplexná starostlivosť

Dokonca aj odborníci priznávajú, že sa oplatí používať viac kozmetiky od jednej značky. Kórejská kozmetika preto prichádza s rôznymi produktovými radmi, ktoré sa vždy navzájom dopĺňajú. Zahŕňajú napríklad nočnú a dennú starostlivosť, masky, séra, krémy, toniká a mnoho ďalších produktov, ktoré pri spoločnom použití tvoria dokonalú kombináciu.

Hojenie pokožky

Zatiaľ čo západné značky sa začali zameriavať na delenie pleti na mastnú, suchú a zmiešanú, kórejská kozmetika našla iný spôsob. Vďaka svojmu zloženiu sa snaží vyrovnať pH pokožky tak, aby sa opäť stala silnou a zdravou pleťou, ktorá bude produkovať prirodzené množstvo kožného mazu. Preto možno povedať, že v prípade niektorých výrobkov ide o prostriedok, ktorý by nám mohol pomôcť nepoužívať v budúcnosti žiadne kozmetické výrobky.

Môže sa Vám ešte páčiť...