Šesť miest, ktoré navštíviť skôr, než zmizne z povrchu zemského

Ľudia si obúvajú túlavé topánky, aj keď stále nie je situácia po stránke Koronavirové práve najlepší. Vydávajú sa na miesta, kam dávno chceli zamieriť. Najčastejšie uteká k moru, ktoré si nedokážu odpustiť ani toto leto. Mnohí sa však chystajú k miestam, ktoré tu za pár rokov už nemusí byť. Napodiv takých miest je viac než dosť, spomeňme si rovno šesť takých, ktoré by sme mali navštíviť čo najskôr to pôjde.

Svet sa skrátka mení. Či už vplyvom klimatických zmien, neustálych bojov a sporov alebo znečisťovaním. Všetky tieto veci majú alebo môžu mať vplyv na zánik niektorých krásnych miest, ktoré po dlhé roky lákajú davy turistov. Spomeňme si rovno šesť takýchto miest, ktorým hrozí zánik v najbližších niekoľkých rokoch.

Prales v Konžskej panve

K ohrozeným miestam patrí napríklad druhý najväčší prales, a to prales v Konžskej panve. Tento krásny prales je ohrozený predovšetkým kvôli nelegálnej ťažbe dreva, kvôli ktorej prales mizne doslova pred očami. Vedeli ste, že dodnes zmizlo cez milión štvorcových míľ pralesa?

Ľadovec na Kilimandžáre

Ak sa vydáte na vrchol Kilimandžára až za dvadsať rokov, pravdepodobne už nenarazíte na tunajšie ľadovec, ktorý sa na najvyššej hore Afriky nachádza. Ľadové steny na hore pravdepodobne roztopia v najbližších piatich rokoch.

Maledivy

Maldivy sú lákadlom mnohých turistov. Jedná sa o ostrovný štát nachádzajúci sa v Indickom oceáne, ktorému však taktiež hrozí zánik v najbližších rokoch. Dôvodom toho sú zmeny klímy, kvôli ktorým sa Maldivy potápa.

Benátky

Rovnako tak sa potápa aj krásne a veľmi romantické mesto v Taliansku menom Benátky. Ak sa chcete prejsť na gondole za neutichajícího spevu, mali by ste sa sem vydať čo najskôr to pôjde. Benátky každým rokom klesajú o niekoľko milimetrov až centimetrov.

Pláže na Seychely

Aj Seychely patrí dlhodobo k hojne navštevovaným destináciám a bohužiaľ aj tomuto miestu, respektíve tunajším plážam hrozí zánik. Dôvodom toho je postupná erózia pláží.

Mŕtve more

Čo je všeobecne známe, je to, že zaniká Mŕtve more. Len za posledných štyridsať rokov zmizla jedna tretina vody z tohto prírodného unikátu.

Môže sa Vám ešte páčiť...