Aj kúpeľne môžu zdobiť izbové rastliny

Len v príjemnej a útulnej domácnosti je človeku dobre. Lenže ako dosiahnuť tejto útulnosti a zároveň tiež príjemnosti? Len tak, že do svojho interiéru zakomponujete kvety, respektíve izbové rastliny, ktoré dodajú interiéru živosť. Možno si hovoríte, že všetky miestnosti živými kvetmi zútulniť nejde. Napríklad taká kúpeľňa – tu sa drží vlhkosť, nejde sem veľa svetla. Takéto podmienky asi izbové rastliny nezvládnu. Je však pravdou, že sa medzi izbovými rastlinami nájdu tie, ktoré aj tieto „bojové“ podmienky kúpeľní zvládnu.

Ak teda patríte k milovníkom izbových rastlín alebo ak chcete svoju kúpeľňu zútulniť práve izbovými rastlinami, prezradíme si niekoľko druhov izbových, ktoré sú známe tým, že vydrží aj v kúpeľniach.

Svokrin jazyk

Ak už máte doma nejakú izbovú rastlinu alebo ak sa o izbové rastliny zaujímate, viete, že rastlina zvaná svokrin jazyk patrí k tým, ktoré prakticky nič nezničí. A to dokonca ani nezodpovedný pestovateľ, ani bojové podmienky, ktoré sa jej v kúpeľni ponúka. Rastline zvanej svokrin jazyk nevadí ani to, že k svojmu životu nebude mať dostatok svetla. Je to v tomto smere pomerne nenáročná rastlina. Len je jedovatá, tak pozor na to.

Rajská palma

Počuli ste o izbovej rastline zvaná rajská palma? Ide o izbovú rastlinu, ktorá je výraznejšia a ktorá sa hodí taktiež do kúpeľní. Aj keď to u paliem nie je zvykom, tento druh palmy sa uspokojí s málom. Nepotrebuje k svojmu životu ani slnečné svetlo, rovnako tak nepožaduje ani prílišnú zálievku.

Nefrolepka vznešená

Ďalšie izbovou rastlinou, ktorá si nájde miesto v kúpeľni, je nefrolepka obyčajný, ktorý si tu bude skôr vyniknú, než aby bol v kúpeľni za trest. Vlhko je totiž to, čo mu úplne vyhovuje. A keď v kúpeľni zostane hmla? Nefrolepka to len ocenia!

Môže sa Vám ešte páčiť...