V čom chybujeme pri práci so záhradnou kosačkou?

Záhradná sekačka má svoje stanovište v záhradnej kôlni ako väčšina záhradnej techniky. Popadáme ju za rukoväť vždy, keď tráva začína siahať po kotníky. A počas podzimu je práve kosenie trávy tou poslednou činnosťou, ktorú pred napadnutím snehu robíme. Bohužiaľ sa aj pri tejto práci, ktorá sa môže zdať ľuďom úplne bežná, sa môžeme dopustiť mnohých chýb, ktoré vedú k skorému obstaraniu nového stroja. Sú totiž veci, ktoré záhradnej sekačke práve dvakrát nesvědčia a je veľká škoda, že si ich mnohí neuvedomujú.

Nulová údržba sekačky

Rovnako ako každý iný stroj, aj záhradná sekačka vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Pokiaľ sa nebudete o sekačku starať, bohužiaľ ju budete musieť vymieňať raz za sezónu. V ideálnom prípade ju preto aspoň dvakrát počas sezóny skontrolujte, vyčistite filter a vymeňte vodu. Rozhodne sa nespoliehajte iba na to, čo vám povie predajca. Nie všetci predajcovia naozaj vedia, čo daný typ sekačky potrebuje a čo naopak nie je potrebné.

Pokiaľ sa budete o sekačku starať, aj keby malo dôjsť k reklamácii počas záručnej lehoty, nebude problém ju uznať. Vyhnete sa teda možným nákladom, ktoré by plynuli z možnej opravy tohto záhradného stroja.

Žiadne nakláňanie na bok

Keď máte pocit, že má sekačka vo svojej spodnej časti veľké množstvo trávy, máte tendenciu ju určite otáčať na bok, aby ste sa do spodnej časti lepšie dostali a mohli ju vymiesť pomocou metličky. Lenže pokiaľ ste majiteľom benzínovej sekačky, nakláňanie stroja na bok ho veľkou mierou poškodzuje. Teda, neplatí to pri všetkých typoch, ale radšej to neriskujte.

Končatiny sa pletú, kam nemajú

Aj keď sa môže zdať, že kosenie trávy je pomerne jednoduchá a bezpečná činnosť, nie je to tak. Stále sa ľudia dopúšťajú jednej chyby, a síce že nedávajú pozor na svoje končatiny a že im bezpečnosť práce nič nerozpráva. Aj keď ste na svojej záhrade, aj na nej musíte dodržiavať zásady o bezpečnosti.

Preto okrem toho, že budete snažiť držať naďalej vaše končatiny, je dobré kosiť v pevnej obuvi a rozhodne nie v kraťasoch. Keby náhodou malo dôjsť ku kontaktu s nožami, nechaj neriskujete horšie zranenie.

Môže sa Vám ešte páčiť...