Akých chýb sa dopúšťame pri plávaní? Odbúrajte je

Plávanie sa radí k najobľúbenejším športom súčasnosti. V minulosti nebolo plávanie moc obľúbené, považovalo sa za „žrúta času“, ale ako sa ukázalo, plávanie pomáha v chudnutí, čo oceňujú nielen ženy túžiace po štíhlej postave, ale aj páni. Pri plávaní sa zapája kompletne celé telo – zapájajú sa všetky svaly, a to vždy rovnomerne, teda sa dokonale chudne celkovo. Síce sa musí plávať minimálne hodinu, než sa náš metabolizmus naštartuje, ale to určite nie je prekážka. Bohužiaľ mnohí ľudia sa dopúšťa pri plávaní niekoľkých závažných chýb, ktorými si ničí chrbticu. 

Aj keď sa plávanie považuje za jeden z najviac zdravých športov, môže tiež rapídne uškodiť, ak nevieme, ako správne plávať. Dnes sú ľudia nejchytřejší vďaka internetu, ale na mnohé chyby je internet neupozorní. Pri plávaní sa dopúšťa aj profesionálne plavci niekoľkých chýb, ktorými zdravie neprospievajú, ale skôr mu škodí. Robíte chyby tiež? 

1) Plávame ako psík s hlavou vztýčenou 

Najmä ženy sa dopúšťa veľmi časté chyby, a síce plávajú s hlavou vztýčenou ako psík. Bojí sa totiž, že si namočí vlasy, ktoré by neskôr dlho fénovaly. Lenže keď plávajú s hlavou nad hladinou, neprospievajú si pri plávaní, ale skôr si škodí – konkrétne škodí chrbtici, ktorá pri takomto plávaní doslova trpia. 

2) Pamätáme si nesprávny plavecký štýl 

Mnohí ľudia až do svojej dospelosti majú zafixovaný v hlave nesprávny plavecký štýl, ktorý sa naučili v detstve, keď sa učili plávať s rukávmi alebo s kruhom. Ak následne dieťa nechodilo do plávania, mohlo si odniesť zlý plavecký štýl až do svojej dospelosti. Zlý plavecký štýl spočíva v nesprávnom pohybe paží. 

3) Plávame v príliš studenej vode 

Síce sa občas odporúča plávať v studenej vode, kedy sa týmto spôsobom otužujeme, ale ak chceme uľaviť od boľavých svalov, musíme na to inak. Konkrétne musíme plávať v teplej vode, a to konkrétne vo vode nad 30 stupňov Celzia. 

Môže sa Vám ešte páčiť...