Ako zmeniť život? 10 presvedčenia, ktoré by vám tomu mohli pomôcť

Vedomé osvojenie si nových vnútorných postojov nám môže dopomôcť k šťastnému žitia. Mnohé presvedčenie možno pripodobniť s oblečením, ktoré vyzliekame a obliekame podľa nálady. Jediný rozdiel je ten, že virtuálny obchod s presvedčením je zdarma. Našim jediným limitom je uvoľnenie vlastných predsudkov, domnienok, myšlienok a zvedavosťou.

1 presvedčenie: Viera, že môj život je neuveriteľný dar

Každý deň nie je sviatok, a hoci zrovna neprežívame šťastné chvíle, stačí popustiť uzdu fantázii a uvedomiť si, čím sme boli obdarovania. Stačí začať maličkosťami, za ktoré ste vďační. Môžete začať tým, že budete vďačný za to, že dýchate a máte čo jesť.

2 presvedčenie: Zblíženie, milujte ľudí

Každý, koho stretnete, nech sa stane vaším priateľom. Predsa sme všetci z jednej veľkej „ľudskej rodiny“. Tak prečo sa nechovať tak, ako by sme boli naozaj jedno?

3 presvedčenie: Každá hodina je tá najdôležitejšia na svete

Neutápějte sa v minulosti alebo v strachu, čo bude zajtra. Dnešok môžete urobiť tým najkrajším dňom vo vašom živote alebo ho premárniť. Kto sa rozdáva a miluje, otvára sa mu nový svet, o ktorom ani netušil, že existuje.

4 presvedčenie: Všetko sa na dobré obráti

Raz sme hore, raz dole. Vždy sa nájde riešenie, netreba len dúfať, ale aj konať. Naviac – všetko zlé je predsa na niečo dobré.

5 presvedčenie: Život je hra, ktorá sa má hrať

Áno, život je hra, nie problém, ktorý sa má riešiť. Ak sa na život budeme pozerať ako na hru, bude nás život baviť. Život nie je problém, ktorý treba vyriešiť. Je to hra, ktorá sa má hrať naplno.

6 presvedčenie: Žite tak, aby ste mohli umierať s pocitom, že ste odovzdali a urobili, čo ste mohli

Na smrti sa nedá nič zmeniť. Každý okamih je voľba. Snažte sa vo svojom živote zo seba vydať všetko, čo sa dá. Nie je dôvod čakať stále na ten správny okamih. Ak to tak cítite, dajte zo seba to najlepšie hneď, práve v tomto okamihu.

7 presvedčenie: Nikto vás stále nepozoruje a nezaujíma sa o vás, toľko, ako si myslíte. A to ohromne oslobodzujúci skutočnosť

Nerobíme veci, preto aby sa nepovedalo, ale preto, že to chceme. Prečo si robiť starosti, čo si kto o vás myslia? Oni sa treba strachujú o to, čo si o nich myslíte vy! Nie je to komédia? Tým, že budete konať, čo chcete, oslobodíte aj ostatní a oni budú robiť rovnako.

8 presvedčenie: Nevieš – spýtaj sa, nechceš – povedz nie

Je vždy v poriadku pýtať sa a povedať nie. Vopred sa báť odpovede, je hlúposť a zbytočné stresovanie navyše. Čím viac trénujete „opýtaní“ a „pýtania si“, tým plnším a bohatším sa váš život stane.

9 presvedčenie: Tým, že slúžim v prvom rade sebe samému, môžem lepšie slúžiť svetu

Čím viac sa staráte o seba, tým viac rozširujete svoje kapacity na pomoc iným. Je to naozaj tak jednoduché.

10 presvedčenie: Láska je nablízku vždy, ale musíte otvoriť svoje srdce

Iba ak sa sami uzavrieme do seba, obmedzíme príval lásky do našich životov.

Môže sa Vám ešte páčiť...