Čo je kalorický deficit?

Nachádzate sa aktuálne v chudnúcom móde? Potom vás určite zaujíma, aká je ideálna a stále platná rovnica pre efektívne chudnutie. Áno, naozaj na to rovnica existuje, a síce váš príjem musí byť nižší ako výdaj. Inými slovami pokiaľ dosiahnete kalorický deficit, bude sa vám naozaj dariť chudnúť. Poďme si o takzvanom kalorickom deficite povedať viac, keď v chudnutí hrá takú veľkú úlohu.

Čo je kalorický deficit?

Čo stojí za tým, že diéta skutočne funguje? Nie je to nič iné ako práve kalorický deficit, ktorý stojí za úspešným miznutím našich kilogramov. Vytvoriť ho nie je ľahké, má naň vplyv ako zostavený jedálniček, tak pohybové aktivity, do ktorých sa počas dňa pustíte. Aby kalorický deficit vznikol, musí byť príjem menší ako výdaj, ale to už napokon bolo spomenuté. Aby ste sa teda radovali z efektívneho chudnutia, snažte sa obmedziť množstvo prijímanej energie, naopak zvýšiť energiu vydanú.

Základ každej diéty

Dosahovať prakticky denne takzvaný kalorický deficit je úlohou každej jednej diéty. Len to je ten zaručený recept na docielenie postavy ako z plagátu. Zostavte si preto jedálniček a dodržujte prijímaný podiel makro aj mikro živín.

Pri zostavovaní jedálnička neohŕňajte nos ani nad tukmi a sacharidmi, pretože ani bez tých chudnutí nepôjde. Vyvážený jedálniček pojednáva o vyváženom množstve spomínaného, ​​tak na to pamätajte.

Ako by mal vyzerať ideálny kalorický deficit?

Ak sa vám podarí dosiahnuť kalorický deficit, máte prakticky vyhrané. Teda, pokiaľ sa vám podarí ho udržať. Pomyselnou rezervou je zhruba päť stoviek kalórií, ktoré sú prijateľné, aj keď v najlepšom prípade je dlhodobo sa kalorického deficitu držať.

Každý to má inak

Pri zostavovaní jedálnička je potrebné pozrieť sa na to individuálne. Preto ak chcete schudnúť, choďte v koľajniciach priateľov alebo rodiny. Každý človek je iný, chce dosiahnuť iný cieľ, rovnako tak má počas dňa úplne odlišný typ pohybu. A to všetko zohráva pri zostavovaní jedálnička úlohu.

Môže sa Vám ešte páčiť...