5 dôvodov, prečo ísť denne na krátku prechádzku

Prechádzka má pre náš organizmus oveľa väčší význam, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Môžete si privolať pevnejšiu imunitu, silné duševné zdravie, fungujúce zažívanie aj spevnenú kostrovú a svalovú sústavu. V každom veku. Prečo vyjsť von na štvrť hodiny denne?

Vaše zažívanie vám poďakuje

Veľa problémov so zažívaním vzniká len preto, že nám chýba dostatok pohybu. Nezáleží na našom veku ani postavení, je potrebné sa hýbať. Telo je skvele fungujúci stroj, ktorý si zaslúži tú správnu starostlivosť. Zažívanie je preto potrebné podporiť a vydať sa denne von na štvrť hodinku.

Imunita sa tvorí v črevách

Ešte jedna zmienka o zažívaní. Práve v črevách sa tvorí naša obranyschopnosť. Práve tu sa tvoria všetky tie chemické procesy, ktoré si prajeme mať pod kontrolou a na svojej strane. Keď si dáte denne krátku prechádzku a vaše zažívanie bude fungovať správne, bude pre vás jednoduchšie vyplaviť z tela toxíny a naštartovať tak svoju imunitu.

Psychická odolnosť a zdroj radosti

Denne na štvrť hodiny von. Áno, aj keď prší. Áno, aj keď fúka. Za každého počasia. Keď sa naučíte vnímať premeny prírody a vezmete ich za prirodzené, v živote vám to v mnohom pomôže. Nebudete nevrlí, keď bude pršať. Vietor vezmete ako bežnú súčasť života. Stanete sa prirodzene oveľa odolnejšie. Na škarohliadky už nebudete brať žiadny ohľad a pôjdete si svoje.

Posilnené svalstvo na predchádzanie úrazom

Keď je naše svalstvo povolené, ľahko sa zraníme. Stačí jemný pád a nehoda je na svete. Keď ale pravidelne posilňujte svoje telo, vydrží toho oveľa viac. Keď spadnete, zase vstanete. Máte dostatok sily a vaše svaly sú funkčné. Tým chránite aj svoje kosti.

Dýchanie, nástup

Dýchanie je pre nás životne dôležité. Pri kľudovom režime sa ale naše pľúca nevyužívajú v rámci svojej kapacity. Predýchajte sa prirodzenou námahou, ktorá pri chôdzi vzniká.

Každý deň štvrť hodiny. Nie je potrebné trhať rekordy. Bude to fungovať aj bez nich.

Môže sa Vám ešte páčiť...