Ktorá kozmetika v zime pleti pomáha?

Starostlivosť o pleť je dôležitá v každom ročnom období, predovšetkým v zime. Ako sa starať o pleť v mesiacoch, kedy sa striedajú mrazy s Obleva? Takéto počasie dokáže vás tvár neskutočne potrápiť a je potreba používať produkty, ktoré pokožku ochráni v každom prípade. 

Dôležitá je hydratácia 

Hydratácia je dôležitá ako v lete, tak v zime. Kým v lete sa odporúča používať krémy s ľahšou konzistenciou, v zime by sme naopak mali používať krémy hutnejšie. Takéto krémy našu pokožku hydratujú, upokojujú a zvláčňujú, čím uvoľňujú pnutie kože a eliminujú jej podráždenie. Tomu sa v zime nedá vyhnúť a je preto dobré používať produkty, ktoré disponujú mastnejšie štruktúrou. Upokojujúci efekt majú na pokožku prípravky s obsahom zinku, vitamínu E alebo skvalénu. Nezabúdajte ani na krémy s UV faktorom, najmä ak trávite zimu na horách, kde vašu pleť páli slniečko. 

Ako čistiť pleť 

Pred zimou aj počas nej sa odporúča prejsť na krémový odličovač. Ten toľko nepení a nezbavuje pleť ochranného filmu. Tonery slúžiace na dočistenie pleti nahraďte hydratačné hmlou a skúste minimalizovať omývanie tváre vodou. V chladnom období to totiž pleti vôbec neprospieva. 

A čo masky a peeling? 

Z pravidelnej starostlivosti nevyraďujte ani masky. U tých platí opačné pravidlo ako u krémov – hutné masky nahraďte jednorazovú sheet maskou. Tá pleti poskytne potrebnú výživu a regeneráciu. 

Častým problémom býva blednúca opálenie z leta, ktoré spôsobuje nejednotný tón pleti. To môžeme vyriešiť peelingom, ktorý by v príprave pleti na zimu rozhodne nemal chýbať. Peeling je nutné vykonávať na perfektne vyčistené pleti a jeho aplikácia by mala byť jemná a príjemná, nie bolestivá. Preto na pokožku príliš netlačte. 

Tipy na produkty 

Gélový peeling Hydra Végétal od Yves Rocher, hydratačný pleťový krém a maska 2 v 1 s uhorkovým výťažkom a jojobovým olejom od Manufaktúry, superhydratační čistiaca pleťová maska so zeleným čajom od Garnier. 

Keď budete tieto beauty pravidlá dodržiavať, nedostaví sa na jar nepríjemné prekvapenie podobe poškodenej pleti. 

Môže sa Vám ešte páčiť...