Gumáky pre daždivá rána sú stále „in“!

Jar so sebou neprináša len slnečné počasie, ale tiež aj dážď. Veď prevažne na jar a na jeseň sa s nami stretávajú pochmúrne dni plné kvapôčok vody. Nie je moc príjemné kráčať ulicami plnými kaluží, a to najmä vtedy, ak máte nevhodnú obuv. Teenageri nedajú dopustiť na svoje tenisky a botasky, ale hlavne vtedy, kedy majú plátené tenisky značky Converse iste ľutujú, že si také topánky obul. Voda (predovšetkým špinavá voda) nepríjemne presiakne cez obuv a zrazu si pekne tvoríte angínu. Studené nohy sú predsa v chladnejších dňoch veľké nebezpečenstvo. U Converse navyše dosiahnete len veľmi špinavých topánok, čo vám za to určite nestojí. 

Dobre neurobia ani tí, ktorí zvolia úplne letné či jarné obuv, a to napríklad balerínky. Ženám väčšinou pri chodení voda doslova naskáču do topánok sama a následné studené nohy sú veľkým problémom najmä pre tých, ktorí majú slabú imunitu. Pri dažďových dňoch neurobia chybu tí, ktorí zvolia napríklad poltopánky alebo vyššie topánky s gumou na bokoch. Samozrejme najlepšie urobí tí, ktorí obujú obľúbené gumáky. 

Gumáky v obchodoch nájdete v najrôznejších farebných kombináciách a s ich kúpou neurobíte chybu. Myslite na to, že sa musíte zamerať predovšetkým na také druhy, ktoré sú naozaj vkusné, nevoľte jednofarebné klasiky. Teraz hrajú s módou karty prevažne tie vzorované typy. Vedú predovšetkým bodky, leopardie vzory, ďalej prúžky alebo kvety. Vyhnite sa ale malým postavičkám na tejto obuvi – chcete pôsobiť štýlovo, nie detsky. Ak však zvolíte jednofarebné kúsky, neurobíte chybu najmä s farbami ako je čierna alebo hnedá. Gumáky výrazných fosforových farieb doslova hoďte do koša. 

Táto obuv je tá najvhodnejšia do daždivých rán. Aj keď sa mnohým ľuďom môže zdať, že sa do práce nehodí, tak si vždy môžu do tašky vziať obľúbenou vhodnejšie topánky na prezutie. Ide o drobný detail, ktorý sa len musíte naučiť používať. Vziať si gumáky a niečo na prezutie je oveľa lepšia alternatíva, než aby sa potulovali sa studenými nohami v práci celý deň a potom chytili peknú chrípku. 

Môže sa Vám ešte páčiť...