Baleríny, ktoré ovládli tohtoročné leto. Aké sa nosili?

Aj tento rok v lete to bola doslova módna prehliadka, či už sme išli na Mácháč, alebo sme sa po nejakej dobe rozhodli zavítať opäť za hranice. Okrem sandálok, ktoré sa rovnako ako vlani nosili uviazané k členkom, sa do popredia po rokoch opäť dostali baleríny. Štýlová, jednoduchá, no úplne elegantný obuv patria k tomu, čo možno označiť za nadčasové. A takto sa k nim dodnes pristupuje.

Veľký comeback opäť po rokoch

Kto si myslel, že baleríny už dávno vyšli z módy, tak ten sa škaredo pomýlil. Je síce pravdou, že za posledné roky sa dostali do ústrania, ale neznamená to, že vyšli z módy úplne. Po pätnástich rokoch oznámili veľký comeback a za sprievodu obrovského nadšenia sa opäť umiestnili na pulty obchodov.

Kým vtedy to bolo predovšetkým o lesklých alternatívach, teraz sa ich vzhľad trochu zmenil. Poďme si odtajniť, ako tento rok tie najštýlovejšie vyzerali a aké konkrétne sa začali hlásiť o slovo.

Značkové sú nadmieru obľúbené

O pozornosť sa tento rok v lete hlásili predovšetkým kúsky značkové, ktoré pred nejakou dobou predstavili firmy ako Celine alebo Prada či Miu Miu. Ak ste nevedeli, aké balerínky tento rok kúpiť, značkové boli zásahom do čierneho, či už ste ich kúpili v béžovej alebo čiernej farbe.

Ovšem ak ste nakoniec siahli po svetlejších odtieňoch, urobili ste bezpochyby lepšie. Takéto sa totiž nosili viac než klasické čierne, ktoré boli skôr synonymom nudy.

Retro hranaté špičky boli hitom

Za zmienku stojí konkrétne hranaté špičky. Tento retro kúsok si ženy obľúbili rovnako ako pásky cez priehlavky, ktoré málinko pripomínali úplne typické topánky mary janes. Ak mali šnurovanie okolo členkov, čo pripomínalo baletné piškóty, bolo to ideálne. Ako už bolo spomenuté, šnurovanie – to bol stále hit ako v uplynulých rokoch.

Môže sa Vám ešte páčiť...