Satén je opäť v kurze! Ako na ženách pôsobí?

V súčasnom módnom svete dochádza momentálne k veľa zmenám, ktoré rozhodne stoja za zmienku. Hlavne nastupujú nové trendy, ktoré si stojí za to kúpiť. Ovšem mimo to sa do kurzu dostáva opäť obľúbené vyšívanie alebo napríklad batikovania, ktoré mnoho detí pozná zo škôlky alebo zo školy, pretože batikovania je obľúbená činnosť pri výtvarnej výchove. Je však nutné podotknúť, že do kurzu sa dostáva aj starý dobrý satén.

Satén sa neustále označuje za luxusný materiál, ktorý si predtým nemohla len tak niektorá žena dovoliť. Zo saténu sa tvorilo veľa najrôznejších outfitov od známych návrhárov a cenovo dosahovali naozaj nemilosrdne vysokých sum. Je však nutné podotknúť, že dnes už si na tento materiál siahne ľahko každý – a zrazu sa tak každá žena môže cítiť elegantne a veľmi luxusne.

Aké oblečenie sa zo saténu najčastejšie šije?

Medzi najčastejšie kúsky, ktoré sa z toho materiálu šijú, patrí rozhodne krátke šaty, takzvané koktejlky. Koktejlové šaty najčastejšie využívame na plesy a tiež napríklad do divadla či na najrôznejšie večera, keď slávime s partnerom výročie. Mimo to sú veľmi populárne aj preto, že sa v nich ženy cítia byť naozaj ženou. Hodia sa k nim len elegantné lodičky alebo vkusné a dnes veľmi populárna zaväzovacie topánky – tie však nesmie pôsobiť lacno!

Čo sa týka dlhých šiat, tie sú zvyčajne nosené hlavne na plesy, kam sa zrovna šialene krátke šaty zrovna nehodí. V poslednej dobe sa však začali tieto šaty nosiť aj na bežné nosenie, pretože v saténovej podobe nenájdete len elegantné dlhé, ale aj elegantný vkusne strihané šatky, ktoré sa dajú nosiť len tak do obchodu alebo do kaviarne.

Aj na topy sa nezabúda!

Aktuálne sú veľmi obľúbené saténové topy, ktoré majú len úzke ramienka. Dokonale sa tento kúsok hodí k teniskám a k šortkám alebo trebárs k obľúbeným úzkym čiernym džínsom. Keď k tomu pridáte vkusnú kabelku cez rameno, bude to úplne najlepšie look na svete.

Môže sa Vám ešte páčiť...