Podľa akých kritérií sa testujú autosedačky?

Mať svoje vlastné auto je dnes už takmer podmienkou – teda hlavne vtedy, ak máte prácu ďalej od svojho bydliska a ak máte rodinu. Ak máte svoju vlastnú rodinu, potom sa oplatí kupovať si auto trochu bezpečnejšie a hlavne trochu priestrannejšie. Okrem toho, či máte malé deti, je potrebné mať auto vybavené taky autosedačkou, ktorá samozrejme nie je práve najlacnejšie. Autosedačky sú pomerne drahé, ale to len z toho dôvodu, že je na nich hromada práce. Nároky na autosedačky sú naozaj obrovské, preto sa nie je čomu diviť, keď tu dlho drinu, ktorú majú výrobcovia na svojich pleciach, musí niekto zaplatiť.

Pokiaľ má byť v bezpečí celá „posádka“ automobilu, potom je potrebné mať na pamäti, že k tejto bezpečnosti sa spája nielen zapásání, ale deti musia mať samozrejme autosedačky. Jedná sa o chránenie detí, nie je to len výmysel firiem vyrábajúce autosedačky. Pre firmy je výroba autosedačiek pomerne nepríjemná, pretože sa naozaj musí prejsť náročnými skúškami, než sa môže dať sedačka do výroby a následne do predaja.

V Českej republike je autosedačka povinná a jej povinnosť sa určuje podľa výšky samotného dieťaťa. Samozrejme je nutné dbať na to, aby inú sedačku malo batoľa a inú školák. Poďme sa teraz pozrieť na to, čo sa vlastne musí spĺňať, aby vôbec také autosedačky boli súčasťou nášho vozidla.

Testovacie zariadenie je záchrana!

Správna autosedačka, ktorá vyjde do prevádzky, musí prejsť testovacím zariadením. Všetko novo vyrobené sa môže testovať úplne neobmedzene. Na základe výsledkov, ktoré vyjdú po tomto testovaní, sa produkt upraví podľa noriem a predpisov. Musí sa spĺňať všetky bezpečnostné normy, cez to vlak nejde.

Čo sa všetko testuje?

Autosedačka sa netestuje iba ako komplet, ale testujú sa zvlášť všetky komponenty sedačky a ďalšie zaujímavosti s tým spojené. Musí sa testovať sedačka v súvislosti s poveternostnými vplyvmi. Táto skúška trvá asi najdlhšie, a to pokojne aj niekoľko rokov, kedy sa sedačka upevní na streche a naozaj roky sa sleduje, čo sa bude diať ďalej.

Môže sa Vám ešte páčiť...