Potraviny, ktoré dokážu telo zbaviť prebytočného tuku

Trápia vás kilogramy navyše a nie ste si istí tým, čo s nimi urobiť alebo ako sa ich efektívne zbaviť? Stávkou na istotu je samozrejme strava, ktorá by mala byť pestrá, zdravá a vyvážená. Oplatí sa tiež do svojho jedálnička zakomponovať potraviny, ktoré majú tendenciu zbaviť telo prebytočného tuku. Aké potraviny konkrétne to dokážu?

Ananás je prírodným spaľovačom tuku

Onedlho sa na pultoch obchodov začne týčiť strapaté exotické ovocie, ktoré je veľmi sladké. Nemusíte však kvôli jeho sladkosti sa mu vyhýbať, práve naopak – zaradiť ananás do jedálnička je podľa odborníkov potrebné, ak chcete schudnúť. Hovoríme totiž o prírodnom spaľovači tukov, ktorý navyše obsahuje veľké množstvo vlákniny. A práve táto zložka pomáha telu k optimálnemu metabolizmu cukrov.

Ananás si môžete nakrájať len tak k televízii, ale tiež môže byť súčasťou vašich raňajok alebo desiat.

Škorica onedlho prevonia dom

Keďže sa za chvíľu začne piecť vianočné pečivo, celým domom bude voňať báječná škorica. Na túto ingredienciu by sme však nemali zabúdať ani inokedy počas roka, pretože prináša množstvo zdravotných výhod. Napríklad potláča vysoký cholesterol v krvi, taktiež zanecháva v normálnej hladine ten dobrý. Zrýchľuje metabolizmus cukrov a naštartuje látkovú výmenu v tele.

Len teda pozor na jedno – škorica sa musí konzumovať v predpísanom množstve. Prekročenie štyroch gramov za deň môže na druhú stranu uškodiť.

Chia semienka zasýtia na dlhšiu dobu

Za zmienku stojí aj chia semienka, ktoré sú naozaj obľúbenou a všade ospevovanou superpotravinou. Vedeli ste, že človeka dokážu zasýtiť na dlhšiu dobu? Okrem toho obsahujú toľko zdraviu prospešných zložiek, že pomáhajú spaľovať tuky. A to sa vo chvíli, keď s prebytočnými kilogramami bojujete, viac ako hodí.

Okrem toho sú skvelým zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré si telo nevie vyrobiť samo, na druhú stranu ich veľmi potrebuje. A tak je našou úlohou postarať sa o doplnenie látky do tela.

Môže sa Vám ešte páčiť...