Tri looky, kedy hlavnú úlohu hrá klobúk

Klobúky sú neoddeliteľnou súčasťou nášho šatníka. Do módy sa dostali zhruba vlani na jeseň či jar a ihneď sa zaradili medzi nestarnúci kúsky, ktoré musí mať doma naozaj každý. Niektorí objednávajú klobúky zo zahraničia, kde je v menej kvalitnom stave dostanú za pár korún, iní investujú do klobúkov za niekoľko tisíc, avšak dostanú kvalitu samu. V súčasnej dobe sa do obchodov dostávajú hotové kolekcie klobúkov, napríklad v obchode značky Reserved nájdeme nielen dámske, ale aj pánske unikáty. Lenže ako klobúky kombinovať? 

Keďže aj tohtoročná jeseň a zima sa nesie v znamení klobúkov, prezraďme si tri looky, kde hrá hlavnú rolu práve klobúk. Nezáleží na tom, ako kvalitné či drahý je, dôležité je, že je to klobúk. 

Look č. 1 

Keďže sú dni chladnejšie, oblečme si kabát. Najlepšou voľbou sú kabáty rovného strihu s drobným golierom, tento rok sú však populárne opäť kabáty s klopy, ktoré pripomínajú skôr župan než kabát. Klopy by však mali byť užšie, nie tak veľké, ako sa to nosilo pred dvoma rokmi. 

Ideálna farba kabátu je bordó alebo šedá, kabát si zvážte v páse a vyberte k tomu koženkové upnuté nohavice, ktoré doplníte čižmami s geometrickým podpätkom. Na hlavu klobúk, cez rameno kabelku-listonošku. 

Look č. 2 

Klobúky sa nenosia len ku kabátom, ale sú povolené tiež ku koženým křivákům. Farba Krivák by mala byť typicky jesenné, vhodný je najmä bordovej kabát alebo horčicovo žltý kabát. K tomu upnuté džínsy do pása, väčšie shopping kabelku a členkové chelsea topánky. Na hlavu klobúk ladiace k bunde, pod bundu svetrík s rolákom, ktorý pokojne môže vyčnievať. 

Look č. 3 

Aj počas jesene sa konajú krásne svadby, na ktoré sa taktiež hodia vziať si klobúk. Ideálna kombinácia je hnedý klobúk, kvetinové šaty dlhé pod kolená, k tomu roztomilé lodičky alebo prípadne retro poltopánky a cez rameno menšie kabelku. Môžeme doplniť retro doplnky v podobe bižutérie. 

Môže sa Vám ešte páčiť...