Terasa si zaslúži peknú podlahu!

Chcete si zväčšiť obytný priestor? Využite balkón alebo terasu. Aby ste tu však mohli tráviť príjemné chvíle, potrebujete viac než len pohodlné stoličky alebo rastliny v nádobách. Aj kvalitné podlahu! To, ako sa budete na terase cítiť, do značnej miery ovplyvňuje aj výber podlahovej krytiny, ktorú na terasu položíme. Najčastejšie sa na terasách stretávame s dlažbou. 

Než začneme podlahu vyberať, predovšetkým si ujasnite nasledujúce. Je terasa zastrešená, či otvorená? Fúka do nej vietor? Alebo je naopak na slnečnej strane? Bude si na nej hrať dieťa, alebo tam budeme predovšetkým popíjať s priateľmi a grilovať? Keď si odpoviete na tieto otázky a starostlivo prejdete ponuku všetkých typov materiálov, ktoré sú pre terasy určené, nemali by ste pri výbere urobiť chybu. V podstate máte niekoľko možností. Môžete použiť klasické veľkoformátové dlaždice, betón, prírodný kameň alebo zámkovú dlažbu. Veľmi často ľudia volia veľkoformátové keramické dlaždice. To má svoje výhody, ale aj značná úskalia. Hlavnou výhodou keramických dlaždíc je ich veľmi jednoduchá pokládka a údržba. Na terasách je veľmi žiadaná tiež zámková dlažba, a to vďaka jej širokým možnostiam využitia. So zámkovou dlažbou môžete vydláždiť nielen terasu, ale aj chodník, príjazdovú cestu alebo parkovacie plochu. Svojich zástancov majú aj betónové dlaždice, ktoré nájdu uplatnenie nielen na terase, ale napríklad aj pri bazéne. 

Moderné betónové dlaždice sú vyrábané v mnohých farebných odtieňoch, a dokonca aj tvaroch, takže si ľahko môžete vybrať presne to, čo sa bude na vašu terasu najviac hodiť. Farbu dlažby vyberajte nielen podľa svojho vkusu, ale tiež podľa orientácie terasy. Tmavá farba priťahuje slniečko, a ak máte terasu na južnej strane, bude vám na nej horúco. Na druhej strane príliš svetlá farba bude za jasného počasia nepríjemná pre oči. Veľmi dôležité tiež je, aby dlažba nekĺzala, odolala mrazivému počasiu a vydržala ťažobu snehu. 

Môže sa Vám ešte páčiť...