Balkón plný kvetov aj počas jesene

Počas leta ste sa jednoznačne tešili zo svojho farebného balkóna, ktorý žiaril rôznymi odtieňmi farieb na míle ďaleko. Bohužiaľ s príchodom chladnejších dní sa musela väčšina balkónových kvetín z balkóna odstrániť a takzvane „zazimovať“. Zrazu teda zmizli z balkónov všetky muškáty, bylinky a tiež ibišteky, ktoré sme si od jari pestovali. Nemusíte však zúfať s príchodom jesene, môžete si totiž do svojich debničiek zasadiť kvety, ktoré s jeseňou idú ruka v ruke.

Máloktorý pestovateľ by čakal, že si aj s jeseňou bude rad kvetín tykať. Ono to tak ale naozaj je. Aj s jeseňou si rad kvetín doslova tyká a sú priatelia. Spomeňme si niekoľko kvetov, ktoré jednoznačne patria do jesenných kvetináčov a ktoré tak môžu spestriť a rozjasniť naše balkóny aj počas chatrných, propršených dní.

Bez vresu nie je jeseň

Do jesenných truhlíkov patrí bezpochyby vres, ktorý je typickou jesenné kvetinou. Často sa dávajú vresy tiež na cintoríny počas dušičiek, aj keď nevydržia prvé zimné mrazíky. Aktuálne je možné kúpiť si vresy rôznych farieb, najčastejšie sa kupujú vresy s bielymi kvietkami alebo s ružovými kvietkami. Čomu by ste sa mali vyvarovať, tak to sú umelo farbené vresy, ktoré majú tendenciu rýchlo uschnúť. Navyše nevyzerajú na prvý pohľad pekne a prirodzene.

Okrasné kapusta znesie aj prvé zimné mrazíky

Pokiaľ chcete do svojich debničiek zasadiť kvetinu, ktorá si dokonca tyká aj s prvými zimnými mrazíkmi, mali by ste investovať do okrasného kapusty. Jedná sa o nevšedný rastlinu, ktorá vydrží v kvetináčoch na balkóne aj do vianočných sviatkov. Je veľmi zaujímavé, že okrasné kapusta mení svoju farbu s klesajúcou teplotou. Čím chladnejšie vonku je, tým je okrasné kapusty krajšie vyfarbené.

Okrem okrasného kapusta alebo vresov odporúčame do kvetináčov zasadiť aj brečtany, ďalej tiež rozchodníky, cezmíny alebo napríklad rad ozdobných tráv, ktoré sa znáša s chladnejšími jesennými dni.

Môže sa Vám ešte páčiť...