Ako dodať život aj zašlému bazéna?

Leto je v plnom prúde, čo znamená, že mnoho ľudí využíva možnosti svojej záhrady k tomu, aby si postavila bazén. Predsa len mať bazén počas leta je veľká výhoda, pretože väčšina ľudí tak ušetrí. Vstupy na kúpalisko sú čím ďalej drahšie, a tak sa vážne neoplatí neustále chodiť na kúpalisko, pretože mnohokrát práve kúpaliska je to, čo nás počas leta privedie na mizinu. Preto ak máte možnosť moji bazén na vlastnej záhrade, rozhodne to využite.

Pokiaľ už bazén na záhrade máte, možno ho máte trochu zašlý. Je to pochopiteľné, veď v zime ste sa o neho dvakrát nestarali. Nemalo to cenu – voda bola zamrznutá, počas roztápaní na jar do nej spadla rad nečistôt. Lenže práve toto pochopiteľné zanedbávanie vášho bazéna možno spôsobilo, že bazén vyzerá úplne k nepoužitie. Nelámte si z toho ale hlavu – nič nie je tak strašné, ako sa na prvý pohľad zdá byť. Ak máte napríklad klasický fóliový bazén, potom máte po starostiach!

Fóliový bazén ako najrozšírenejší typ

Fóliový bazén má dnes v Česku takmer každý. Je to jeden z najrozšírenejších bazénov v Českej republike a má jadro z hlbokoťažného plechu. Práve v tomto bazéne dochádza najčastejšie k znečisteniu. Väčšinou je to však po dlhšej dobe, kedy na fóliu pôsobí UV žiarenie alebo iné ďalšie okolité vplyvy. Práve vďaka tomu, že sa pomerne znečistí a takzvane „zostarne“ táto bazénová fólia, máte pocit, že vám „zostarol“ aj celý bazén a že ho musíte vymeniť. Lenže výmena takého bazénu nie je práve najlacnejšie. Preto sa jej vyvarujte – bazén meniť je totiž zbytočné a nepotrebné.

Je to vlastne len o tej fóliu. Keďže je ničená len fólia, vymeňte len ju. Bazén totiž hneď bude potom zase krásny. Je to ako keby ste si obliekli nové šaty. Raz za čas musíte „prezliecť“ aj svoj bazén.

Ako vymeniť fóliu?

Vždy si najskôr pomocou predajcu bazénových fólií vyberte tú pravú pre váš bazén. Dnes už je nájdete v rôznych podobách a v rôznych dizajnoch, preto neváhajte a kúpte si tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Neklaďte dôraz len na dizajn, ale tiež hlavne na samotnú kvalitu. Čím hrubšie fólie, tým kvalitnejšie a tým lepšie – nebude len viac odolná proti pretrhnutiu, ale aj dlhšie vydrží a dlhšie bude odolávať okolitým nečistotám.

Medzi najobľúbenejšie patria hlavne tmavomodrý odtieň fólie, na ktorom nájdete aj akési vlnky, ktoré vo vás vyvolajú pocit pohybujúce sa vody.

Môže sa Vám ešte páčiť...