Zimné dekorácie, ktoré u vás doma nesmú chýbať

Módne trendy v obývacích izbách na rok 2022

Zimné obdobie je časom, keď doma trávime o niečo viac času ako počas letných dní. Tieto chvíle sú preto ideálne na tvorbu zimných dekorácií, ktoré vám vytvoria neodolateľné kúzlo domova.

Nežná krása na okne

Čo by ste povedali pokojnej snehovej pokrývke na vašom okne? Vystrihnúť si z papiera vločky rôznych tvarov a veľkostí a nalepiť ich pomocou priehľadnej lepiacej pásky na okná je záležitosť, ktorá vám zaberie zhruba hodinu vášho času. A výsledok? Dokonalý doplnok vo vašej domácnosti, s ktorým budete môcť si vychutnať zimný čas aj v prípade, že vonku práve nepanuje biela nádhera. Skvie sa u vás doma kuchyňa na mieru? V prípade kvalitného nábytku sa nemusíte zimných ozdôb báť ani na povrchu skriniek vášho nábytku na mieru.

Kreatívna chvíľka

Myslíte si, že by ste si radi urobili chvíľu pre seba a domácnosť na zimu ešte o niečo viac pripravili? Kreatívnu chvíľku si môžete vychutnať napríklad tak, že si pripravíte malý štetec a obyčajnú bielu temperovú farbu. Na okno vášho príbytku namaľujte motív zimnej krajiny. Dokonale tak doplnia vystrihnuté snehové vločky, ktorými ste si už radosť urobili. Až zimný čas pominie, jednoducho farbu zmyjete. Bude táto zimná krajina robiť radosť aj vám?

Moderné dekorácie

Keď pominie vianočný čas, je zrazu byt prázdny. Na mieste vianočného stromčeka, adventného venca a ďalších vianočných symbolov naraz zostalo prázdne miesto. Pritom stačí veľmi málo a môžete si vytvoriť pôsobivé zimné aranžmány. Stačí pevné suché trávy alebo úzke vetvičky, ktoré nájdete v prírode, postriekať bielym sprejom. Zrazu získavate dekoráciu, ktorá podčiarkne moderný a minimalistický štýl domácnosti. Ďalších ozdôb netreba.

Milujete zimné obdobie? Dajte to vedieť aj svojmu okoliu a nachystajte si zimné hrantíky na vaše okná. Stačí niekoľko vetvičiek ihličnanov zapichnúť do kvetináča, doplniť ich bielo nastriekanými vetvičkami listnatých stromov a doplniť celok bielou stuhou. Užite si zimu aj vy!

Môže sa Vám ešte páčiť...