Vydávame sa na bicykli po exotických destináciách

Chcete tento rok podniknúť niečo, čo ste doteraz nepodnikli? Chcete prežiť dovolenku, akú ste zatiaľ nikdy predtým nepodnikli? Neváhajte a vydajte sa na bicykel, aj na bicykli totiž môžete precestovať nádherné destinácie, ktoré vám až budú tajiť dych. Nemusíte využívať len osobné automobily, ak chcete spoznať exotickú krajinu, kam ste sa vydali na dovolenku. Sadnite si na sedadlo bicykla a preskúmajte miesto, ktoré ste už skôr preskúmať chceli. Naviac urobíte niečo pre svoje zdravie. 

Samozrejme tí, ktorí na bicykli dlho nešli, by mali zvoliť skôr ľahšiu trasu. Ak ste však veľmi zdatní cyklisti, otvorené sú pre vás všetky naše cyklotipy. 

Mekong pre milovníkov prírody i histórie 

Ak ste milovníkom ako prírody, tak túžite niečo vedieť o histórii daného miesta, vydajte sa na Jedenásťdenné cestu na Mekong. Začína sa v Siem Reap v Kambodži, vydáte sa nasledovne cez krajinu až do Vietnamu, kde Mekong ústia. Nie je to nijak náročná trasa, dokonca si pri nej oddýchnete. 

Prejdite na bicykli Srí Lanku 

O jeden deň dlhší výlet je výlet na Srí Lanku, ktorú tiež môžete preskúmať zo sedátka kola. Tento cyklovýlety začína v Negombo, čo je tamojšie mesto, a pokračuje sa potom až do národného parku Uda Walave. Národný park bude odmenou za ušľapané kilometre, dokonca vám ponúkne možnosť safari. 

Vydajte sa po stopách Inkov 

Ak netúžite po rovinných cyklotrasách, ale dávate prednosť trochu náročnejšiemu, hrbolatému terénu, odporúčame sa vydať na Pätnásťkilometrový downhill po Andách po stopách Inkov. Keďže sa jedná o výlet s naozaj náročným terénom, začiatočníci by sa jej mali vyhnúť oblúkom. Tento cyklovýlety je určený skôr tým cyklistom, ktorí už majú skúsenosti s technikou downhill a ktorí sú zvyknutí na kamennej cesty a schodisko. 

Tak ktorá cyklotrasa v exotickej destinácii učarovala práve vám? 

Môže sa Vám ešte páčiť...