Hydratácia ako kľúč ku zregenerované pleti

Sezóna dovoleniek vrcholí a leto si začína vyberať svoju daň. Vysušená, ochabnutá pleť tváre so sklonom k ​​drobným vráskam prezrádza nadmerné vystavovanie slnečným lúčom. Nedá sa úplne spoliehať na ochranu pokožky prípravky na opaľovanie, žiadny z nich neposkytuje stopercentnú ochranu a pri intenzite a agresivite slnečného žiarenia dochádza pri dlhodobejšom pobyte na slnku k poškodeniu pleti. Našťastie sa dá tento neblahý stav zvrátiť k lepšiemu správnou starostlivosťou o pokožku a vhodne zvolenú životosprávou. A samozrejme aj hydratácia tu hrá svoju rolu.

Hydratujte zvonku aj zvnútra

Pleť poškodenú slnečnými lúčmi treba jednak dokonale hydratovať, jednak je dôležité zvýšiť denný príjem tekutín. Najvhodnejšia je voda a bylinkové čaje, minerálne vody zaťažujú obličky a pri ich pravidelnom pití môžu spôsobiť obličkové kamene. 6 – 8 pohárov denne bude plne postačovať.

Kedy pleť hydratujú?

Hydratáciu vykonávame ráno a večer po vyčistení pleti tak, že navlhčíme vatový tampón kvalitný hydratačný vodou a po dobu niekoľkých minút pleť tonizuje. Pri výbere vhodného prípravku pozorne čítame etikety, výrobky obsahujúce parabény, silikóny a ďalšie nežiaduce látky by pleť ešte viac poškodili.

Ideálnou voľbou pre tento účel sú nálevy z bylín, sú stopercentne prírodné, dokonale hydratujú a majú vyhladzujúce účinky. Voľbou číslo 1 z týchto bylín je nechtík lekársky a dvojkou rebríček lekársky. Príprava nálevu: vezmeme vrchovatú čajovú lyžicu sušených alebo malú hŕstku čerstvých kvetov, zalejeme 2,5 dcl vriacej vody a necháme 7 – 10 minút lúhovať. Po vychladnutí aplikujeme na pleť tváre, účinok spoznáme okamžite, pokožka sa začne vyhladzovať a napínať. Podobné účinky majú aj okvetné lístky ruže pripravené v náleve.

Správne hydratovaná pokožka je hebká, rozjasnená, vyzerá zdravo a má zjednotený tón, takže nie je potrebné požívať make – up.

Môže sa Vám ešte páčiť...