Tri pražskej sekáča, kam sa oplatí zavítať pri návšteve Prahy

Návšteva hlavného mesta Českej republiky sa nemusia niesť iba v znamení pamiatok. Počas času stráveného v Prahe môžete navštíviť aj sekáča, tým pádom si môžete odniesť nejakú peknú novú vec do svojho šatníka, bez toho aby ste podporili veľké obchodné módne reťazce, ktoré svojou veľkovýrobou výrazne škodí našej planéte a ktoré ku svojej veľkovýrobe využívajú najmenšie deti, ktorým dokonca mizerne platí.

Ak si myslíte, že v Prahe sekáča nestretnete, potom ste sa pomýlili. Sekáče v Prahe aktuálne stretnete na každom rohu. Je ich pomaly viac ako klasických obchodných centier. Dôvodom je neustále rastúci záujem o sekáča, ktoré sú ďaleko navštevovanejší ako kamenné predajne obľúbených módnych reťazcov.

Ak chcete do second handu zamieriť a tým pádom si kúpiť niečo naozaj pekné na seba, poradíme vám, do akých konkrétnych sekáčov zamieriť. Nižšie spomínané tri sekáča sa radí k najobľúbenejším v celej Prahe.

Slow bazár

Slow bazár nachádzajúci sa v Mäsiarske ulici je pravdepodobne tým najviac navštevovaným sekáčom v Prahe. Jedná sa o veľmi štýlový second hand, ktorý je plný nesmierne zaujímavých kúskov pre rôzne druhy nákupcov. Navyše každého návštevníka poteší nevšedný, štýlový, napriek tomu prehľadný a čistý interiér, kde sa budete cítiť za každej situácie naozaj skvele.

Šatňa second hand

Ak sa budete pohybovať v blízkosti Konvitské ulice na Prahe 1, určite by ste nemali minúť second hand nazvaný Šatňa. Jedná sa o sekáč, ktorý na tej istej isté adrese sídli už od roku 1996. Od tej doby sa samozrejme sekáč krapet zmenil, aktuálne sa jedná o miesto, kde zoženiete skvelé kúsky za pár eur.

Fifty-fifty second hand

Tretím obľúbeným a tiež hojne navštevovaným sekáčom je second hand Fifty-fifty. Je to veľmi sympatický obchodík nachádzajúce sa kúsok od námestia Mieru. Tento sekáč nie je hrabárnou v pravom slova zmysle, je to skôr obchodík so štýlovým oblečením, ktoré vás nebude stáť pomaly ani tú babku. Vaša peňaženka rozhodne zajasá a vy si urobíte radosť.

Môže sa Vám ešte páčiť...