Aké občerstvenie a nápoje podávať na akcii zvanej baby shower?

Ak máte vo svojom okolí nastávajúcu mamičku, pravdepodobne vám do rúk prišlo pozvanie na akciu zvanú baby shower. Akcia je medzi nastávajúcimi mamičkami aktuálne veľmi obľúbená a populárna, aj keď sa jedná o typickú americkú akciu, ktorá má oslavovať prechod ženy na matku a ktorá má zároveň oslavovať narodenie bábätka. Ak patríte k ľuďom, ktorí majú vo svojom okolí nastávajúcu mamičku, možno jej chcete touto akciou urobiť radosť. Či už je to tak alebo ste len hosťom, ponúka sa otázka, aké občerstvenie a nápoje sa budú na takejto akcii podávať.

Predsa len baby shower nie je typická akcia, na ktorej by sa mohol popíjať alkohol. Samozrejme alkohol môžu popíjať ostatní hostia okrem nastávajúce mamičky, ale nehodí sa to. A tak sa hostia aj usporiadateľskej pýtajú, čo sa na takom večierku vlastne podáva a či je potrebné doniesť aj iný torta, než je ten plienkový torta.

Čo sa bude podávať na akcii zvanej baby shower

Čo sa týka občerstvenia, zvyčajne sa podávajú jednohubky alebo klasické chlebíčky. To je napokon na vás, pre čo sa rozhodnete. Ak to budete mať vo veľkom duchu, pripravte tiež misu čerstvej zeleniny alebo ovocia, servírujte lahodnú omáčku, ktorá k tomuto bude patriť. Alebo pokojne nachystajte aj nachos s najrôznejšími omáčkami či syry a orechy, ktoré neurazí.

Aké nápoje sa budú podávať?

Ako sme spomenuli, na takejto akcii sa nehodí piť alkoholické nápoje. Ak však chcete mať na akciu víno, voľte nealkoholické prevedení. Ideálnymi nápojmi sú najrôznejšie malinovky, ktoré sa servírujú vo vtipných a nevšedných fľaštičkách.

A bude aj torta

Na večierky pre nastávajúce mamičky sa nosí zásadne plienkové torty, ktoré sú unikátnymi a skvelými darčeky rovnako ako sady na odtlačok nožičiek a ručičiek. Na takých akciách sa však nestretnete len s plienkovými torty, ale aj s klasickými torty. Tortu by rozhodne nemal na také oslave chýbať, preto na neho nezabudnite. Ideálne, nech sa nesie v duchu večierku.

Môže sa Vám ešte páčiť...