Do Paríža už nielen za Eiffelovkou!

Dnes je cestovanie pomerne populárne. Niet sa čomu čudovať, veď nejde o nič drahého v súčasnej dobe. Na internete nájdete hromadu zľavových ponúk, ktoré vám umožnia najlepšie výlety aj do zahraničia za nízke ceny. Veľmi často sa cestuje do Talianska, ale samozrejme nezaostávajú zájazdy ani do Francúzska, konkrétne do Paríža. Aj keď sa dnes jedná o miesto, kde často dochádza k teroristickým útokom, napriek tomu je to to najromantickejšie miesto na svete. Onedlho sa sem však už nebude cestovať len za Eiffelovou vežou.

Paríž je známa pre svoje pamiatky. Najčastejšie sa samozrejme jazdí za Eiffelovou vežou, ktorá je pre Paríž dominantný. Zamilované páry sa tu zasnubujú, niektorí tu prežívajú svoje svadobné cesty. Paríž je si samozrejme vedomá toho, že sem jazdia ľudia hlavne za tunajšími pamiatkami, ale tiež si veľmi dobre uvedomujú, že je potrebné prinášať aj iné ďalšie lákadlá.

Preto sa teraz rozhodla, že začne inštalovať fontány s perlivú vodou.

Miesto klasickej radšej tú perlivú!

V posledných rokoch sa ukázalo, že klasická voda hlavne parížskym turistom práve dvakrát nevonia ani nechutí. Turisti sú väčšinou zvyknutí piť perlivú variantu vody, a tak sa rozhodujú radšej pre kúpu drahých vôd. Paríž im však teraz chce vyhovieť a chce tak aj odľahčiť ich peňaženkám. Rozhodla sa, že namiesto klasických pitných fontán sa nainštalujú fontány, v ktorých bude pitná, bublinková voda.

Samozrejme táto novinka nie je len kvôli turistom, ale taky je to kvôli zníženiu spotreby PET fliaš. Paríž sa tak stane o trochu ekologickejšie.

Testovanie prebieha už sedem rokov

Už sedem rokov sa o tomto zavedení rozpráva, už sedem rokov sa fontány s bublinkovou pitnou vodou testujú. Keďže boli ohlasy pozitívne (a stále pozitívne sú) a testy prebehli vskutku báječne, minimálne jedna fontána s perlivú vodou sa zavedie do všetkých dvadsiatich parížskych obvodov.

Môže sa Vám ešte páčiť...