Ako efektívne a bez profesionála skryť šediny?

Smutnou pravdou je, že vlasy začínajú šedivieť. Pre niektorých z nás je to už po dvadsiatke, pre iných po päťdesiatke. Dôležitý je najmä genetický faktor, ale aj úroveň stresu, kvalita stravy a ďalšie faktory. Keď sa objavia prvé šediny, máte dve možnosti: nosiť ich hrdo alebo sa ich snažiť skryť. Mnohí z nás považujú šedivé vlasy za znak starnutia.

Farbenie vlasov

Prvou pomocou je, samozrejme, farbenie vlasov. Veľa žien to už robí. Keď sa objaví viac šedín, môže byť šedivenie oveľa výraznejšie – najmä pri tmavších odtieňoch vlasov. Ak chcete zamaskovať farbu (a predĺžiť jej trvanie), môžete použiť hustý rozjasňovač vytvorený zo svetlej farby. Čím tenšie sú vlákna, tým lepšie. Ak nie ste typ na „melír“, nemusíte sa úplne vzdať tmavých vlasov. Môžete si vybrať prechod farieb – od svetlých po tmavé konce.

Prvé farbenie vlasov

Ak má byť krytie šedej farby vašou prvou farbiacou prácou, nezabudnite, že šedá farba absorbuje viac pigmentu. To znamená, že by ste si mali vybrať farbu o odtieň svetlejšiu, ako je vaša prirodzená farba vlasov. Môžete použiť prípravky proti šediveniu a na obnovu farby (fungujú po niekoľkých týždňoch).

Sprej na zakrytie šedivých vlasov

Ak nemáte čas na farbenie vlasov, môžete použiť rýchlu pomoc v podobe spreja. Špeciálny sprej na šedivé vlasy (vrátane šedivých vlasov) je teraz k dispozícii v každej drogérii. Pred aplikáciou je potrebné vlasy umyť, vysušiť a upraviť. Potom sprej pretrepte a aplikujte ho na zarastené miesta.

Maskara

Ak máte tmavú farbu vlasov – tmavohnedú alebo čiernu – môžete skúsiť použiť riasenku. Vlasy rozčešte dozadu a jemnými pohybmi ich zafarbite od korienkov ku končekom (nemusíte ísť až ku končekom). Potom vlasy vysušte.

Hrdo nosené šedivé vlasy

Nemusíme odstraňovať šediny. Ak chcete dosiahnuť pekné vlasy, môžete ich pravidelne oplachovať v náleve zo sušených kvetov harmančeka.

Môže sa Vám ešte páčiť...