Na poškodené vlasy banán, pre suché vlasy olej. Domáce masky na vlasy, ktoré spasí vaše vlasy

V akom stave sú vaše vlasy? V akej sú kondícii? To je dôležitá otázka, ktorú si musíte položiť. Vlasy sú súčasťou nášho vzhľadu, a tak by sme práve o vlasy mali dostatočne starať. Pokiaľ o vlasy nebudeme dostatočne starať, nemôžeme sa čudovať tomu, že nás ľudia nebudú dobre hodnotiť. Na vzhľade dnes záleží, to ostatne preukazujú všetky sociálne siete.

Ak nie sú vaše vlasy v najlepšej kondícii, môže za to mnoho faktorov. Aj odborníci sa zhodujú na tom, že na kondíciu našich vlasov sa podieľa mnoho vecí. Vplyv na kondíciu vlasov má to, aké prostriedky používame na ich úprave. Ak používame gély, laky, fény na vlasy alebo kulmy. Tiež sa na kondíciu vlasov podpíše počasie a vonkajšie okolie. Vietor, zima alebo neustále kolísajúca teploty majú naozaj veľký vplyv na to, ako sú na tom naše vlasy.

Aby ste svoje vlasy udržali naozaj krásne a zdravé, prezraďme si niekoľko domácich masiek na vlasy, ktoré vám vlasy vrátia opäť do formy.

Na poškodené vlasy banán

Sú vaše vlasy poškodené a bez života? Vytiahnite na ne banán, pretože ten si práve s poškodenými vlasmi poradia. Banán je hlboko vyživujúci ovocie, ktoré ľahko zmiešate s medom a olivovým olejom. Tým vznikne výživná maska, ktorá dá vlasy do zdravého stavu.

Pre suché vlasy olivový olej

Ak vás trápia skôr suché vlasy, na pomoc si môžete priniesť olivový olej. Stačí, keď olivový olej nanesiete po celej dĺžke vlasov a procesov vlasy hrebeňom. V ideálnom prípade zabaľte vlasy navyše do potravinovej fólie, ktorá vlasy udrží navyše v teplúčku. Nezabudnite potom masku umyť šampónom a kondicionérom.

Na lupiny citróny

Lupiny sú naším častým spoločníkom. Našťastie sú tu citróny, ktoré nás môžu zbaviť tohto spoločníka. Stačí si urobiť zábal z citrónov, kedy vytlačíme citrón a zmiešate ho s litrom vlažnej vody. Potom len vmasírujte do vlasov a nechajte chvíľku pôsobiť.

Môže sa Vám ešte páčiť...