Mikádo s ofinou ako trend tohto roku

Trendy sa menia ako na bežiacom páse. Zatiaľ čo niekto sleduje tie módne, iný dáva prednosť tým zo sveta krásy. Ak napríklad teraz premýšľate nad tým, že by ste sa novo ostrihali, môžete staviť na aktuálny trend menom mikádo s ofinou. Kto ju nemá, ako keby nebol! Takže dámy, pôjdete čo najskôr do toho?

Hlavná je prirodzenosť

V súčasnej dobe sa vsádza hlavne na prirodzenosť. A mikádo s ofinou je tým typickým účesom, ktorý prirodzenosť doslova definuje. V súčasnej dobe ženy príliš nechcú stráviť hodiny zdĺhavou úpravou alebo zložitým fénovaním, preto krátke účesy majú zelenú. Pokiaľ však prahnete po nejakom skvelom účese, aby to nebolo len o typickom mikáde, mikádo s ofinou je vynikajúcou alternatívou.

Navyše pri mikáde s ofinou skvele vyniknú prirodzené textúry vlasov a nezáleží na tom, či budú vlnité alebo rovné.

Podľa Francúzok

Pokiaľ by sme sa mali pozrieť na to, kde sa mikádo s ofinou vzalo, zavítame až do Francúzska. Mikádo s ofinou je totiž účes, ktorý nosia predovšetkým ony. A šialene im to pristane. Aj keď hovoríme o trochu výraznejšom účese, výrazne v nich hovorí tvár.

Módni stylisti hovoria, že mikádo s ofinou je vo svete krásy niečo ako áčkový strih šiat a sukní vo svete módy. Pokiaľ chcete mať vlasy strihané do trendy účesu, snažte sa, aby najdlhšia časť bola pekne pozdĺž tvárí a smerom k temenu sa postupne skracuje.

Žiadne prehnané farby

Ako ale bolo spomenuté, mikádo s ofinou je vkusné predovšetkým v okamihu, keď nevynikajú žiadne prehnané farby. Je to účes prirodzenosti, preto pokiaľ sa prirodzenosť vašich vlasov práve netýka, radšej vsádzajte na iné typy účesov.

Inšpirujte sa výhradne šesťdesiatymi rokmi minulého storočia. Zbytočne ich neprestrihávajte, naopak ich ponechávajte husté a rovné, prípadne si ich letmo navlňte, ak je to potrebné. Ľahké vlny nie sú príťažou.

Môže sa Vám ešte páčiť...