Akú zvoliť ofinu pre každý tvar tváre

Správne strihaná ofina môže veľmi zalichotiť. Než ale vezmete do ruky nožnice alebo zamierite do najbližšieho kaderníckeho salónu s fotkou celebrity, podľa ktorej chcete ofinu zastrihnúť, poriadne sa pozrite v zrkadle. Čo pristane jednému, nemusí pristane druhému a pre dokonalú ofinu je totiž potrebné poznať tvar svojej tváre. Nesprávne zvolený strih vám môže opticky pridať aj niekoľko rokov.

Srdcový tvar je potrebné vyrovnať

Srdcovému tvaru tváre so širším čelom a úzkou bradou pristanú jemné a šikmo strihané ofiny. Dĺžka by mala presahovať obočie. Je jedno, či k takej ofine vytvoríte cestičku uprostred alebo na strane hlavy, dôležité je nepoužívať ťažké gély a nechať ju ľahkú a vzdušnú. Pristane vám aj vrstvená ofina rozdelená uprostred, ktorá vyrovná široké čelo.

Pokiaľ máte hranatú tvár, malo by byť vaším hlavným cieľom zjemnenie tvrdých rysov. Vyhnite sa preto rovným strihom, ofine dajte tvar pätky sčesanej na jednu stranu. Môžete ju aj trochu natočiť kulmou. Pokiaľ predsa len trváte na rovnom strihu, prestrihajte ofinu tak, aby pôsobila vzdušne a strapato. Pre styling použite pomádu, ktorá ofine dodá matný vzhľad.

Guľatá tvár potrebuje predĺžiť

S okrúhlou tvárou je to presne naopak, potrebujete vyrovnať príliš oválny tvar. Najlepšie bude fungovať hladká, rovno strihaná ofina s dlhšími stranami, dobrou voľbou ale bude aj dlhá pätka sčesaná na jednu stranu. Tým tvár opticky predĺžite. Nezabudnite ofinu trochu prestrihať a použiť sprej pre väčší objem.

Majiteľky oválnej tváre sú šťastlivci, pretože im pristane takmer akýkoľvek štýl ofiny. Dôležitá je tu ale výška čela – pokiaľ máte čelo vysoké, voľte dlhšiu jemnú ofinu, ktorá nechá čelo trochu presvitať. S nízkym čelom si môžete dovoliť nakrátko strihanú ofinu, ktorá bude končiť niekoľko centimetrov nad obočím. Pokiaľ je pre vás ale taký strih príliš radikálny, dlhší, veľmi prestrihaná ofina s niekoľkými vrstvami vám pristane rovnako.

Môže sa Vám ešte páčiť...