Trendy strih roku 2022 – páči sa vám octopus?

Každý rok sa poprední svetoví kaderníci snažia o to, aby sa predstavili s trendom, ktorý nadchne. Bolo tu už nesúmerné mikádo, ktoré pristalo ženám každého veku. Teraz sa objavila chobotnica. Máme sa báť nejaké morské príšery v štýle medúzy, alebo sa bude jednať o sexy a príjemný look?

Nech žije vrstvenie

Strihu octopus ste si už možno mohli všimnúť u niektorých celebrít. Vyniesli ho ale aj modelky pri predstavení jarnej kolekcie na tento rok. Ani módne blogerky sa nenechali zahanbiť a octopus im veselo dverí na hlave. Na Instagrame Lateshair sa octopus objavuje v najväčšej paráde. Čo to vlastne je?

Jedná sa o akéhosi kríženca mulletu a strihu shag. Mullet preslávil náš najznámejší hokejista súčasnosti, Jaromír Jágr. Shag, to je zase pecka, ktorá bola in v sedemdesiatkach. Stačilo niekoľko desaťročí a tieto dva strihy to dali dohromady a spojili sa do jedného. A tak vznikla chobotnička, octopus. Typické je pre ňu vrstvenie.

Trocha rebélie? Ale však

Asi sa dalo čakať, že po dvoch rokoch trávených v domácom väzení, kedy sme nosili maximálne tak strih podľa obkresleného hrnca, alebo strih ucchaná kuchárka, sa konečne poriadne odvážame. A je to tak! Trocha rebélie v tomto strihu skutočne skrytá je. Rozhodne sa hodí pre odvážnejšie ženy, ktoré sa neboja vystúpiť z davu. Účes je nespútaný, strapatý a vzdušný. No jednoducho chobotnička na hlave.

Wet look nebrať

Jediné, na čo si dajte pozor, je kombinácia chobotničky s mokrým vzhľadom. Wet look radšej prenechajte iným strihom. Z vzdušnej rebelky by sa mohla stať práve už vyššie spomínaná medúza. O to nikto nestojíme. Skôr teda voľte fúkanie a suchý styling, než mokrý výzor.

Octopus sa hodí pre polodlhé aj dlhé vlasy. Stačí len zastrihnúť ofinu dostatočne širokú, navlniť a nafúkať kučery, a môžete si to svišťať do práce alebo za zábavou. Pristane rebelkám každého veku!

Môže sa Vám ešte páčiť...