Keď túžite po výmene pohovky v obývačke. Pre čo nového sa rozhodnúť?

Myslíte si, že váš obývacia izba potrebuje zmenu? V tom prípade neváhajte a investujte do novej pohovky. Zmena sa totiž môže skrývať v maličkostiach, nemusíte prekopávať celý obývacia izba, už vôbec nemusíte znova maľovať steny. Veľakrát vás až prekvapí, ako sa všetko zmení, keď zaobstaráte novú pohovku. A prečo teda dvakrát váhať nad kúpou? Aby ste nezvolili pohovku, ktorá sa až nápadne podobá tej vašej starej, poradíme vám, ako to s posedením v obývacej izbe vyriešiť. 

Čo voliť do veľkého a priestranného obývacej izby 

Ak sa pýšite veľkým obývacou izbou, neváhajte a stavte na viac kusov pohovky. Nemusíte kupovať jednu veľkú pohovku, na ktorej sa budete len stláčať, zvoľte radšej dve menšie úplne rovnaké pohovky, na ktoré sa vojdú dvaja, traja ľudia. A k tomu kúpte rovnaké kreslo alebo prípadne taburety, ktoré účelu miestnosti. Dve rovnaké pohovky zostavte do pravého uhla, kreslo či taburety potom priamo proti nim. 

Do veľkého obývacej izby sa však hodí aj leňošky, ktoré skombinujete s pohovkou. Ak však máte v obývačke krásnu zámockú leňošku, nezaobstarávajte doplňujúcu kresla do počtu. Jedna kráľovská pohovka a pohovka, to plne stačí. 

Čo voliť do menšieho obývacej izby 

Menšie obývacia izba už neponúka také množstvo možností. To však neznamená, že si svoju obývačku nemôžete zariadiť štýlovo a vkusne. Uchýľte sa však len na jednu pohovku, ktorá bude ideálne do písmena L a nebude príliš priestranná. Stačí pohovka pre päť, šesť ľudí. K tomu vyberte dva menšie taburety, ktoré môžu byť rovnakej farby ako pohovka, ale tiež môžu byť kontrastné. 

V prípade, že nestojíte o taburet, môžete do rohu miestnosti zakomponovať krásne masívne kreslo, ktoré je dnes veľmi populárne. Dominuje najmä farby, ako je horčicovo žltá, svetlúčko zelená alebo sivá. Samozrejme voľte takú farbu, ktorá sa vám farebne hodí do vašej obývačky. 

Môže sa Vám ešte páčiť...