Zrkadlo ako súčasť moderného interiéru. Kam ho umiestniť a kam nie?

Rekonštrukcia bytu môže byť pomerne náročná, najmä ak si nie ste istí tým, do akého štýlu zrekonštruované interiéry zariadiť. Nech už sa ale rozhodnete pre vintage štýl alebo minimalistické bývanie, v každom prípade bude zrkadlo neoddeliteľnou súčasťou obývacej izby a nielen ho. Zrkadlo sa stáva prvkom, ktoré má najmä v moderných domácnostiach svoje čestné miesto. Len si teda dajte pozor na to, kam ho umiestňujete.

Zrkadlá sú mocné bytové doplnky

Naši predkovia verili, že bytové doplnky majú veľkú moc a silu. Môžu o domu dostať radosť aj peniaze a šťastie, na druhej strane môžu aj veľmi uškodiť, ak budú umiestnená na miesta, ktoré vyháňa všetku energiu z domácnosti von.

Nech už sa váš názor na tento typ bytových doplnkov líši od názoru predkov naprieč kultúrami, je dobré vedieť, kam doplnok umiestniť a kam radšej nie.

Kam zrkadlo nevěšet?

Najskôr začnime výpočtom miest, kam zrkadlo neumiestniť. Nepatria napríklad naproti vchodovým dverám. Môže sa totiž stať, že takéto umiestnenie odrazí dobrú energiu a vyženie ju z dverí von. Rovnako tak nemá byť zrkadlo v spálni. Pokiaľ na jeho umiestnenie sem lipnete, nevešajte ho naproti postele. Naši predkovia sa domnievali, že prináša neveru.

A rovnako tak neumiestňujte dve zrkadla vedľa seba. Áno, zrkadlá sa umiestňujú do obývacích izieb, ale nemali by sídliť priamo oproti seba.

Kam zrkadla zavesiť?

Ale kde naopak majú svoje miesto? Napríklad v jedálni alebo obývacej miestnosti. Tento bytový doplnok by sa mal vešať tam, kde sa schádza veľa ľudí. Má totiž silu násobiť energiu v miestnostiach, kde energia vzniká.

Zrkadlo tiež patrí do dlhých chodieb, kde spomaľuje prúdenie energie a kde dokáže energiu premeniť z negatívnej na tú pozitívnu. A samozrejme nájde svoje miesto aj v kúpeľni.

Naši predkovia tiež verili, že je dobré zrkadlo zavesiť tak, aby odrážalo miesto, kde máte svoje úspory. Dôvodom bola viera v násobenie úspor.

Môže sa Vám ešte páčiť...