Slivkový olej v produktoch a jeho účinky

Slivka ako zázrak v kozmetických produktoch. Súčasť tradičnej východnej medicíny v podobe prírodnej kozmetiky alebo len tak, vo svojej čistej podobe.

Pôvod slivky domácej

Najprv si povedzme niečo o samotnej sliviek čiže slivke domáci. Je to strom z rodu Prunus, pochádzajúce najmä z južnej Číny. Slivkové výťažky sa používajú v tradičnej čínskej, kórejskej a japonskej medicíne viac ako 2 000 rokov. Za jej vznikom stojí pravdepodobne kríženia trnky a slivky čerešňovej.

Široké využitie

Zrelé plody obsahujú približne 80% vody, cukor, triesloviny, organické kyseliny a minerálne látky (vápnik, horčík, železo, draslík, sodík a ďalšie) a vitamíny (A, B1, B2, E, C). Obsahujú tiež 13 druhov omega mastných kyselín.

Slivky a výťažky z nich sú využívané v kuchyni, pri redukcii telesnej hmotnosti, pre svoje výrazné antioxidačné účinky a svoje miesto si našli aj v kozmetike, predovšetkým v prírodných produktoch.

Slivkový olej sa získava lisovaním slivkových jadier za studena.

Využitie slivkového oleja

Slivkový olej našiel využitie v celom rade kozmetických produktov. Zamilujete si ho nielen vďaka jeho výborným vlastnostiam, ale tiež nezameniteľné marcipánové vôňu.

Pleť a pokožka

Vysoký obsah vitamínu C pomáha pleť omladiť. Slivkový olej je hypoalergénny, je ľahký, rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva mastný film. Pleť je zamatovo hebká a žiarivá. Neupcháva póry, takže sa hodí aj pre problematickú a aknóznu pleť. Hydratuje a je protizápalový. Nájsť ho môžete napríklad v čistiacich tonic.

Pomáha zmierniť prejavy starnutia a pomáha pri redukcii strií. Pokožku opravuje a spevňuje.

Nielen na pleť, ale aj na pokožku sa hodí obľúbená slivková mydlá, ktorá opäť nájdu využitie predovšetkým u suchej pokožky. Hodí sa pre pleť trpiacu lupienkou či ekzémom.

Môže sa Vám ešte páčiť...