Minimalistická spálňa. Ako na ňu?

Pri zariaďovaní spálne by sme sa mali držať istých pravidiel. Predsa len sa v spálni musíme cítiť dobre, nemali by sme v žiadnom prípade maľovať steny na červeno alebo na podobné krikľavé farby, pretože by sme nemuseli v noci zabrať. Spálňa by sa mala niesť v romantickom, nežnom a jednoduchom duch. Úplne ideálne a vkusný je minimalistický štýl. Ten sa do spální úplne hodí, je nežný a človeka na prvý pohľad upokojí. Otázkou je, ako spálňu zariadiť do minimalistického štýlu?

Ponúka sa najskôr otázka, čo je to minimalistický štýl? Minimalistickým štýlom sa rozumie štýl, ktorý sa nesie v jednoduchom, nežnom tóne. Izba v takom štýle je zariadený jednoducho, rovnomerne, nevyčnievajú žiadne krivky ani nábytok. Všetko je v rovine, s jemným a menej nápadných odtieňoch, ktoré však spoločne dotvárajú interiér, ktorý sa stáva jedinečným a výnimočným.

Pri zariaďovaní minimalistické spálne sa vsádza predovšetkým na čiernobielu kombináciu, taky sa však nezavrhujú béžovej, šedej alebo prírodné odtiene farieb.

V minimalistických spálňach hrajú hlavnú úlohu izbové rastliny

Treba však poznamenať, že v minimalistických spálňach hrajú hlavnú úlohu izbové rastliny. Tie majú nielen estetickú a vkusnú funkciu okrem iného dodávajú priestoru osobitosť a úplne nahrádzajú drahé čističky vzduchu. Funkciou kvetov je totiž prečistiť, prípadne zvlhčiť vzduch.

Nech v spálni voľne stojí zrkadla

Ak plánujete zariadiť spálňu do minimalistického štýlu, mali by ste investovať do zrkadiel rôznych veľkostí. Tie však nevešajte na stenu, ale práve je len ledabolo položte na zem a oprite o stenu. Voľne stojace zrkadlá sú tiež ďalším poznávacím znamením minimalistického príbytku. Navyše sa podieľa na optickom zväčšenie priestoru, o čom napokon vie len málokto, že to takto funguje. Zrkadlá tiež na rozdiel od iných doplnkov nepôsobí nijako rušivo.

Keď nie farby, tak textúry

Chcete si zariadiť spálňu do minimalistického štýlu, ale nie ste milovníkom alebo zástancom najrôznejších farieb? Stavte na textúry. Do spálne ostatne taký pletený prehoz, komplikovaný koberec alebo podobné doplnky patria!

Môže sa Vám ešte páčiť...