Nepodceňujte intímnu hygienu!

Televízie sú dnes plné reklám, ktoré apelujú na to, aby ženy dodržiavali perfektnú intímnu hygienu. Dnes sa to všade hemží najrôznejšími chorobami, ktoré sa najčastejšie prenášajú hlavne zlou hygienou. Apeluje sa samozrejme aj na mužov, ale vďaka tomu, že sa zistilo, že väčšina žien na svoju intímnu hygienu ani zďaleka nedbá tak, ako by mala, sú oveľa viac upozornení ženy. Vyhnú sa tak totiž infekciám a mykózam.

V poslednej dobe si väčšina žien neustále sťažuje na bolesť v intímnych partiách. Väčšinou sa príde na to, že majú nejakú infekciu alebo nejakú mykózu, ktoré však predchádzalo len to, že sa ženy dobre nemýli. Intímna hygiena je naozaj dôležitá a apelujú na ňu hlavne doktori z oblasti gynekológie.

Prečo sa deje to, čo sa deje, keď je intímna hygiena zlá?

Ak nebudeme dodržiavať kvalitný intímnu hygienu, potom ženské telo bude vytvárať v intímnych partiách mierne kyslé pH, ktoré je trochu iné ako klasické pH našej pokožky. Tá potom bude bohužiaľ bránou pre mnohých škodlivé baktérie a infekcie, čím pokoríme zdravú mikroflóru. Samozrejme k takýmto zápalom či infekciám nedochádza len vtedy, keď sa dlhší čas riadne neumývame v intímnych partiách, ale je to tiež spôsobené napríklad vtedy, keď berieme antibiotiká alebo napríklad kedy berieme antikoncepciu či navštevujeme saunu alebo bazén.

Keď mu aktuálne beriete antibiotiká alebo antikoncepciu či veľmi často navštevujete bazén, saunu alebo nosíte nepriedušné oblečenie, potom na hygienu dbajte dvojnásobne, pretože ak sa tieto veci dostanú do kontaktu ešte s tým, že nedodržiavate riadne intímnu hygienu, zvyšujete možnosť toho, že sa u vás onedlho ukáže infekcie alebo iný zápal, ktorý bude veľa problematický.

Ako na správnu intímnu hygienu?

K správnej intímnej hygiene často stačí len rad zásaditých sprchových gélov. Existujú špeciálne intímne gély, vďaka ktorým je telo oveľa odolnejšie voči útokom baktérií. Samozrejme nie každý produkt telu sadne, a tak kontrolujte svoje telo, a keby ste našli nejakú vyrážku, zmeňte radšej myšou prostriedok.

Môže sa Vám ešte páčiť...