Obľúbené miesta v Taliansku, kde toho uvidíte najviac

Cestovanie je v dnešnom dobe naozaj obľúbenou aktivitou. Človek by rozhodne mal cestovať, pretože len cestovanie mu ponúkne rozšírenie obzorov. Navyše Slovenská republika je síce krásna krajina, ale existujú miesta v zahraničí, ktorá by sme mali raz v živote vidieť. Vďaka tomu, že existuje veľa možností, ako sa do zahraničných krajín dopraviť, je cestovanie pohodlné a mnohokrát nás ani veľmi nestojí. Stále lacno sa dopravíme do krásnej, slnečného Talianska, kde je toho toľko k videniu!

Taliansko je krásna a veľmi obľúbená destinácia, do ktorej cestujeme hlavne v období leta. Predsa len mora je tu krásne teplé a slniečko tu páli až nepríjemne moc. Do Talianska sa však oplatí cestovať kedykoľvek počas roka, pretože sú tu obľúbené destinácie, v ktorých sa uvidí mnoho zaujímavých a krásnych pamiatok. Aké destinácie treba vidieť?

• Rím

Rím je nutnosť. Toto krásne miesto je plné zaujímavých pamiatok, ktoré treba vidieť aspoň raz v živote. Napríklad je tu Koloseum, čo je najväčší rímsky amfiteáter, do ktorého sa predtým vošlo až päťdesiat tisíc návštevníkov. Zároveň je to jediný rímsky amfiteáter, v ktorom sa odohrávali hony na zvieratá. Okrem Kolosea stojí za videnie bazilika sv. Petra alebo Pantheon či fontána Di Trevi, ktorá je tou najslávnejšou rímsku fontánou. Ak sem hodíte mincu, do Ríma sa jedného dňa vrátite.

• Benátky

Krásnu destinácií sú aj Benátky. Tie sú hojne navštevované hlavne zamilovanými páry, ktorí sa tu prechádzajú po gondole. Plavba je samozrejme za spevu a je to niečo, čo je potrebné v živote zažiť. Okrem toho nájdeme v Benátkach veľa miest, kam sa môžeme vydať. Je tu k dispozícii mnoho, mnoho bazilík, ku ktorým patrí napríklad bazilika di San Marco alebo napríklad bazilika Santa Maria Gloriosa dei Frari.

Samozrejme nájdeme oveľa viac zaujímavých miest v Taliansku, ku ktorým sa radí aj samostatný štát Vatikán, ale Benátky sú s Rímom a taky Milánom najviac navštevované.

Môže sa Vám ešte páčiť...