Aké kvety sa hodí na okenný parapet?

Ak staviate svoj vlastný domček, určite dbáte na to, aby bol podľa posledných trendov. Navrhli ste si ho teda nízky, jednopodlažný s veľkými francúzskymi oknami. Ak ste sa však do nejakého domu alebo bytu nasťahovali ako nájomníci, často francúzske okná nie sú dominantou vašich miestností. Často v takých domácnostiach sú len okná, ktoré majú obyčajné parapety. Niekomu sa to nemusí páčiť, ale nech už sa vám to páči alebo nie, aj také okenné parapety môžete rozžiariť, a to napríklad kvetinami.

Kvety sú neoddeliteľnou súčasťou našich domácností. Mali by sme dbať na to, aby sme aspoň jednu kyticu v miestnosti mali, pretože len tak dokonale zútulníte a spríjemníme jednotlivé miestnosti domu.

Mnoho ľudí však kvety doma nechce, a to z jedného prostého dôvodu, a síce nevedia sa o ne starať. Našťastie existujú také kvety, o ktorej sa práve starať nemusíte.

Ak premýšľate nad tým, aké kvety by sa hodili na okenný parapet, prinášame vám pár tipov, z ktorých si určite vyberiete.

fialky

Úplne typickú kvetinou, ktorú nájdeme na okennom parapete snáď každej domácnosti, sú fialky. Fialky sú skutočne krásne, sú trvalé, teda aj keď odkvitnú, onedlho zase vykvitnú. Starostlivosť o ne nie je nijako komplikovaná. Len to chce pravidelné týždenné zalievanie do mištičky pod kvetináčom.

orchidey

Ak túžite po trochu luxusnejšie, výnimočnejšie, bohatší a hlavne priestrannejšie kvetine, mali by ste si zakúpiť orchidey. Táto izbová rastlina však nie je nič pre záhradníkov-amatérov, pretože si vyžaduje špeciálne zálievku aj špeciálny substrát.

kaktusy

Ak túžite po niečom menšom, čo si dáte na okenný parapet, mali by ste zvoliť kaktusy. O tie sa takmer nemusíte starať, len ich sem tam pokropte aj s hlinou. Zalievať je priamo, veľa a často nie je potreba (samozrejme záleží na druhu kaktusu, ktorý zakúpite – inak sa staráte o kvitnúce kaktusy, inak o nekvitnúce).

Môže sa Vám ešte páčiť...