Regály môžu byť skvelí pomocníci vo vašej kuchyni

Regály sú skvelým zariadením do miestností, ako sú garáže alebo kôlne, pretože v týchto miestnostiach sa na estetiku príliš nehľadia. Vedeli ste ale, že taký regál môže byť veľmi modernou súčasťou aj obytných častí domu, ako je napríklad kuchyňa? Stačí si vybrať vhodný typ a môžete získať moderný doplnok vo svojom interiéri.

Aký materiál?

To, z čoho je materiál vyrobený, urobí veľa. V podstate môžeme vyberať zo štyroch druhov materiálov:

  • Drevený regál: môže ísť napríklad o regál na vína alebo aj iné, väčšie regály. Výhodou dreva je jeho estetická funkcia. Nevýhodou potom môže byť nižšia nosnosť.
  • Plastový regál: jeho výhodou je odolnosť voči korózii, takže ho môžete vystaviť aj náročnejším podmienkam, ako je napríklad vlhkosť. Hodí sa teda nielen do kuchyne, ale napríklad aj do kúpeľne.
  • Počítajte ale s pomerne nízkou nosnosťou.
  • Kovový regál: tento toho bez pochýb unesie najviac. Nemusí ale v interiéri vyzerať pekne. Využiť ho ale môžete na skladovanie potravín v špajze.

Kam regál umiestniť?

Pokiaľ hovoríme o kuchyni, potom máme hneď niekoľko možností. Regály môžu splniť funkciu kuchynských skriniek, kde sú namontované napríklad namiesto horných skriniek. Ich výhodou bude vysoká nosnosť (závislá od druhu materiálu) a súčasne prehľad, kde čo máte. Na druhú stranu ale budete musieť svoje nádoby upratovať, aby to v kuchyni nevyzeralo nevzhľadne. Veci umiestnené na regáli nie sú chránené proti prachu. Regály ale môžete použiť ako akékoľvek iné skrinky, napríklad aj v menších veľkostiach.

Špeciálne regály do kuchyne

Ďalšou možnosťou sú špeciálne regály, ako je napríklad ten na víno. Ten môže mať aj estetickú funkciu, pokiaľ ho ale umiestnite v izbovej teplote, nemôžeme očakávať, že vína skladované v tomto regáli budú mať vhodnú teplotu na podávanie. Veľmi pekne vyzerajú aj sklenené regály, ktoré môžete použiť aj do menších priestorov, pretože dodávajú dojem vzdušnosti.

Môže sa Vám ešte páčiť...