Farby majú veľkú moc. Vyberte je podľa feng-šuej

Výber farieb by sa rozhodne nemal podceňovať, a to najmä v interiéri. Je potrebné mať neustále na pamäti, že farby majú veľkú moc, môžu ovplyvňovať naše správanie alebo napríklad chuť k jedlu. Bohužiaľ väčšina ľudí na výber farieb nijako nepotrpia, čo je samozrejme zle. Volí farbu podľa líbivosti, ale potom sa čuduje tomu, aké pocity v nich farby vyvolávajú. Radšej by ste mali farby do interiéru vyberať podľa starého čínskeho učenia, ktorým je feng-šuej, ktoré určite dobre poznáte.

Staré čínske učenie feng-šuej patrí k pomerne známym a populárnym učením, podľa ktorého býva nejeden z nás. Učenie sa snaží podporiť energiu v príbytku, chce, aby bola domácnosť zariadená tak, aby energia v interiéri dostatočne a správne putovala a fungovala.

Feng-šuej nie je však len o rozmiestnenie nábytku, aj keď si to mnoho ľudí myslí. Je to tiež o farbách. Prezraďme si, aké farby sa do interiéru hodia alebo aké farby čo symbolizujú podľa feng-šuej.

Čierna symbolizuje tajomstvo, záhadnosť a nezávislosť

V interiéroch sa často vsádza na čiernu farbu, ale ako sa na čiernu farbu pozerá feng-šuej? Podľa feng-šuej je čierna farba symbolom všetkého záhadného, ​​nezávislého a tiež tajomného. V miestnostiach by sme s touto farbou mali šetriť, mali by sme k nej pristupovať trochu obozretnejšie. Ideálne bude, keď čiernu budeme mať v interiéri len vo forme doplnkov.

Modrá podporuje myslenie

Neviete, akou farbou natrieť múru v pracovni? Rozhodne by ste mali pouvažovať nad modrou farbou, ktorá je podľa feng-šuej farbou myslenia a intelektu. Zároveň sa táto farba hodí aj do spálne, pretože dokáže stíšiť rozbúrenú myseľ. Jej hlavným umom je opticky zväčšiť priestor, preto ak máte potrebné menší byt, rozhodne by ste mali modrú farbu zvoliť ako farbu dominantný.

Žltá pre dobrú náladu

Žltá farba je farbou slnečného svitu. Nemôžete sa preto čudovať tomu, že rozjasňuje svet a prináša dobrú náladu. Dokáže stimulovať mozgovú činnosť a podporuje kreativitu, aj preto sa hodí do pracovní alebo do detských izieb.

Môže sa Vám ešte páčiť...