Svietniky ako súčasť moderného bytu

Po modernej domácnosti dnes túžia kde kto. To, čo je moderné, to nájdete v mnohých internetových magazínoch alebo sa o tom dočítate v klasických časopisoch o bývaní. Pokiaľ ale nemáte chuť si mnohokrát predražené časopisy kupovať, prinášame vám pár tipov na to, čo by ste v modernej domácnosti rozhodne nemali chýbať. Väčšinu z týchto vecí iste poznáte, a dokonca ich aj máte doma, ale nechajte sa inšpirovať napríklad svietniky, ktoré sú dnes neoddeliteľnou súčasťou moderného bytu.

K moderným bytovým doplnkom sa radí napríklad bujnej závesy alebo taky zaujímavé kvetináče rôznych metalových farieb. Tiež je nutné spomenúť karafy a zaujímavé tácky či podobné dekorácie, ktoré sa dokonale vynímajú napríklad na stoloch. Okrem toho by ste si mali do domácnosti zaobstarať už spomínanej svietniky, bez ktorých modernú domácnosť nie je moderné domácností.

Kde také svietniky nájdem?

Krásne svietniky nájdete na každom rohu, ale najčastejšie sa s nimi stretnete hlavne v predajniach s nábytkom, teda napríklad v JYSK alebo v Ikei. Práve v týchto predajniach nájdete skutočne dych berúce svietniky, ktoré vám zdokonalia vašu domácnosť.

Aké svietniky kúpiť?

Vždy sa zamerajte na farbu vašej domácnosti. Svietniky potom len farebne dolaďte priamo do vašej domácnosti. Ak máte biele steny a šedej doplnky, siahnite po šedo bielych svietnikoch – nemusí byť jeden kus, ale môžu to byť dva samostatné svietniky, ktoré vám budú robiť krásnu dekoráciu.

Sú libo extravagantné svietniky?

V poslednej dobe sa taky hojne stretneme s extravagantnými svietniky. Sú to svietniky, ktoré sú väčšinou lesklé, a to v bronzovej, zlatej alebo striebornej farbe. Okrem toho tieto svietniky vyzerajú ako zvieracie hlavy, preto sa radí do extravagantné kategórie. Takéto svietniky kúpite napríklad v obchodoch H & M alebo v podobných predajniach.

Najčastejšie sa stretneme so svietniky, ktoré vyzerajú ako konská či opičí hlava.

Môže sa Vám ešte páčiť...