Deti milujú miesta, kam sa schovať, nemala by chýbať v žiadnej detskej izbe

Deti milujú schovávačky a bunkre. Či už sa rozhodnete zariadiť detskú izbu ako loď v námorníckom duchu a inštalujete do neho kormidlo a záchranný kruh, alebo z neho urobíte vesmírnu raketu, deti svoj pokoj plný fantázie náležite ocenia. 

Krásny detská izba je možné zariadiť aj vo veľmi malej miestnosti. Možno zvoliť mimoúrovňové postele s dostatočnou šírkou, aby bolo miesto aj pre mamičku či otecka pre čítanie večerných rozprávok. Pod vyvýšenou posteľou vzniká miesto ako stvorené na hranie, alebo na písací stôl pre školákov, a ak sú deti ešte malé, budú mať kde strihať, lepiť a kresliť. Výbornou voľbou sú aj vyvýšené postele so spodnými zásuvkami na hračky. 

Nábytok pre detskú izbu ako stvorený 

Výrazným kusom nábytku je vždy knižnica plná poličiek, kam sa zmestia nielen knihy. Pokiaľ je treba atypický nábytok na mieru, pozvite na pomoc stolára, ktorý si s tým hravo poradí. Materiálov je v ponuke viac než dosť. Veľkou úsporou miesta sú zasúvacie dvierka u všetkých skríň i skriniek a môžu tu byť aj závesy. Stolár vám zhotovia postele aj zákutia pripomínajúce lode, rakety i domčeky ako pre bábiky. Ak sa na strope objaví v rámci výmaľby hviezdy, ktoré môžu v noci aj svietiť, efekt bude nádherný a dieťa sa nebude báť zaspať. 

Pre malé námorníkov voľte modrobiele pruhované závesy, pre kozmonautov s potlačou planét a pre malé slečny môžete zvoliť obľúbenú ružovú s bonbóniky, zvieratkami či kvetinkami. Maľba a krásne tapety či samolepky môžu byť aj na stenách. Tie sú teraz veľmi rozšírené a nalepiť je zvládne každý. Na zvýšené posteli môže býttřeba aj námornícka sieť. Ak sa vám pod ňou vojde priestor ako stvorený na hranie, môžete ho zakryť napríklad závesom s motívom ponorky s okienkami. 

Šijací stroj, štetec alebo IKEA 

Celý izba môžete zútulniť praktickými šitými vreckári na veľa potrebných maličkostí, ktoré môžu dopĺňať svojim zvoleným dizajnom celý charakter miestnosti. Ak nechcete práve sadať k šijaciemu stroju, skúste vyraziť do obchodného domu IKEA, kde objavíte veľa vychytávok vrátane obliečky s úžasnými detskými motívmi. 

Môže sa Vám ešte páčiť...