Ako ušetriť na svadbe

Čaká vás s vašou partnerkou alebo partnerom veľký deň, ale nemáte vo svojom rozpočte dostatok voľných prostriedkov na usporiadanie veľkého svadobného obradu? V nasledujúcom článku vám prinesieme štyri tipy, ktoré vám môžu pomôcť situáciu vyriešiť. Váš veľký deň vás nemusí nevyhnutne dostať pod most alebo zruinovať finančný rozpočet.

Namiesto vecných darov si vyžiadajte od svadobčanov peňažný príspevok

Svadobní hostia novomanželom vždy venujú po ich oddaní vecné alebo peňažné dary. Ak si nemôžete dovoliť veľkú svadbu, poproste ich, aby uprednostnili darovanie peňazí. Príspevok by mal byť samozrejme dobrovoľný, ale nepísaný kódex by vám mal zaistiť, že sa vám vráti minimálne rovnaká čiastka, ktorú do zorganizovania obradu investujete.

Pozvite iba rodinu a najbližších kamarátov

Cena svadby sa samozrejme odvíja od počtu hostí. Urobte si preto s partnerom alebo partnerkou zoznam a vyberte iba tie najbližšie. Pre ostatných hostí, ktorí sa na zoznam nezmestia môžete neskôr usporiadať skromnejšiu akciu iného charakteru bez nutnosti zbytočných vysokých nákladov.

Všetko si múdro rozplánujte

Základom svadby s nízkymi nákladmi je jej dobré naplánovanie. Vopred si určite, koľko peňazí chcete do čoho investovať a majte svoje výdavky pod kontrolou. Jedine tak zamedzíte prekvapivo vysokým a zbytočným položkám, ktorým sa môžete vyvarovať.

Porovnajte ponuky podľa cien

Keď máte definované svoje požiadavky, pozrite sa ešte aj na ponuku poskytovateľov jednotlivých služieb. Ceny cateringov, požičovní šiat alebo výzdoby sa môžu líšiť aj v rámci desiatok percent. Pokúste sa preto vždy vyberať najlepší variant v pomere ceny k výkonu.

Nestresujte sa a užite si svoj deň

Na záver sa hodí pripomenúť, že svadba by nemala prinášať zbytočný stres. Snažte sa preto vyvarovať intenzívnym starostiam, a predovšetkým si celý deň poriadne užite.

Môže sa Vám ešte páčiť...