Čo všetko môže ochrániť jazdca pri jazde na motorke?

Jazda na motorke patrí k adrenalínové zábave. Ľudia aj v dnešnej hektickej dobe, ktorá je sama o sebe plná napätia, adrenalín vyhľadávajú, mnohí ho potrebujú tak často, že si dokonca motorku zaobstará domov, aby na nej mohli jazdiť kedykoľvek, kedy budú mať potrebu adrenalín do krvi dostať. V posledných rokoch pribudlo mnoho motorkárov, a to ako mužských, tak ženských. Všetci tí, ktorí motorku doma majú, veľmi dobre vedia, že motorka je len prvý, najdrahšie investície. Môže sa tiež investovať do vecí, ktoré jazdca pri jazde ochráni. 

Keďže je jazda na motorke adrenalínová zábava, aj s touto adrenalínovú zábavou sa spája riziko a nebezpečenstvo. V prípade, že na motorke chcete jazdiť, musíte investovať do vecí, ktoré vás môžu pri jazde na motorke ochrániť, ktoré môžu zmierniť následky prípadného pádu. Žiadny motorkár nesmie počítať s bezpečnou jazdou alebo s tým, že sa mu určite nič nestane. Pri jazde na motorke nemožno nič predpokladať, navyše, ako sa hovorí, náhoda je blbec. 

Otázkou teda je, do čoho konkrétneho investovať, aby ste vy ako jazdca bol ochránený? 

Prilby sú základom 

Na motockyl by sa nemalo zasadnúť bez kvalitných prilieb na motorku. V súčasnej dobe je možné vybrať si z obrovskej ponuky prilieb, jedna je krajšia ako druhá. Pri výbere sa ale nepozerajte na dizajn ani na cenu. Ani jedno nehrá v tomto prípade väčšiu úlohu než kvalita. Za kvalitu sa platí, buďte teda na to pripravení. Pokiaľ ale budete investovať do kvalitnej prilby na motorku, v prípade pádu bude vaša hlava ako jedna z najdôležitejších častí ľudského tela perfektne chránená. 

Chráničov nie je nikdy dosť 

Prilba na motorku je chránič hlavy, nie je to ale jediný chránič, ktorý sa musí zaobstarať. Investujte tiež do chráničov chrbtice, airbagových viest, do obličkových pásov a do ďalších podobných chráničov, ktoré môžu zachrániť pri prípadnom páde nejakú časť tela. 

Môže sa Vám ešte páčiť...