Baret alebo pletená čiapka?

Dnes je svet módy vážne zvláštne. Možno ste si všimli, že novinky, s ktorými sa v obchodoch zrazu hojne stretávate, sú vám vlastne dôverne známe. Módne comebacky doslova ovládajú módne móla. Medzi také kúsky sa radí napríklad zvonové rukávy, ďalej taky zvonové nohavice alebo aj džínsové sukne či roláky, ktoré sme v minulosti zrovna nemali v láske. Okrem toho ste už mohli zaznamenať aj veľký výskyt baretov. Čelí tento módny kúsok chvále alebo skôr kritike?

Pokrývky hlavy sú dnes veľmi obľúbené. Hovoríme tu nielen o klobúkoch, ktoré si ľudia obľúbili už počas minulého roka, ale taky tu hovoríme o čiapkach, ktoré nosia aj ženy, ktoré pokrývky hláv ešte donedávna neznášali.

Barety pre november, pletené čiapky pre december

Keďže už sú teplé dni nenávratne preč, mali by sme sa začať teplejšie obliekať. Vybaviť by sme sa nemali len teplým oblečením, ale taky samozrejme pokrývkami hlavy. A aby sme tento rok boli v kurze, je potrebné nakúpiť nielen už zmieňované barety, ale taky aj pletené čiapky. Barety sú totiž určené pre koniec jesenného obdobia, teda pre november, pletené čiapky ale oceníme hlavne v zime.

Aké barety a čiapky kupovať?

Ak sa pýtate, aký typ baretov kupovať, je to úplne na vás – predsa len každý musí poznať, čo mu pristane a čo nie. Baretky sa teraz stali obľúbené a moderné všeobecne, či už sú modré alebo čierne. Tu sa na farbu nehľadí.

Kde sa však na farbu hľadí a kde sa hľadí aj na typ, tak je to už pletených čiapok. Tento rok sa rozlúčte s tenkými čiapkami, ktoré vám dokonale vytvarujú hlavu. Tento rok budú v kurze hlavne tie pravé, veľké, pletené čiapky, ktoré nám môžu upliesť aj naše hodné babičky. Keď sa k nim pridá klasická Bambulka alebo Bambulka v štýle králičieho chvostíka, máme stopercentne moderný kúsok. Čo sa týka farieb, vyberať by sme mali také pletené čiapky, ktoré sú nositeľkami bordó, khaki, šedej alebo horčicovo žltej farby.

Môže sa Vám ešte páčiť...