Ako vybrať kuchynského robota?

Kuchyňa je miestnosť v dome, v ktorej sa každým dňom schádza rodina. Malo by sa skutočne dbať na to, aby bola dobre zariadená, pretože budete mať tak každodenné varenie trochu jednoduchšie. Keďže sa pomaly ale isto blížia vianočné sviatky, možno by ste vo svojej kuchyni ocenili pomocníka, ktorý by vám pomohol s veľmi náročným pečením cukroví. Trebárs taký kuchynský robot by vám mohol byť dobre nápomocný, pretože by vám bol schopný perfektne pripraviť cesto, ktoré je na celom pečenie to najzložitejšie. Pokiaľ si budete chcieť takého robota zaobstarať, je potrebné vedieť, podľa čoho ho vlastne máte vyberať.

Naše babičky iste budú tvrdiť, že cesto nemôže byť lepšie pripravené ako v rukách, ale žijeme v modernej dobe, kedy si môžeme uľahčiť i toto. Ak chcete ušetriť čas, ale taky aj vašu silu, tak si taký kuchynský robot zaobstaráte. Ak si však neujasníte pred kúpi všetky vlastnosti, ktoré by mal taký robot spĺňať, bohužiaľ sa môže stať, že si kúpite spotrebič, ktorý je vlastne k ničomu.

Čo všetko môže robot robiť?

Mnoho ľudí si ho kupuje len preto, že chcú pomôcť pri príprave cesta. Lenže takéto kuchynské roboty nie sú len o tom. Okrem toho sa tu môže šľahať, miešať, krájať, sekať, mixovať aj strúhať. Musíte si ujasniť, či všetky spomínané funkcie od robota chcete alebo nie. Pretože ak si kúpite robota len na cesto, musíte si potom príslušenstvo k ďalším funkciám dokúpiť zvlášť.

Robot alebo klasický stolový mixér?

Často si ľudia pletú kuchynského robota s klasickým stolným mixérom. Stolný mixér je obľúbený hlavne pri tvorbe dnes veľmi populárnych smoothie nápojov alebo taky perfektne drví ľad či seká orechy alebo taky ohrieva polievku či dokáže vyrobiť zmrzlinu.

Tu je nutné dohliadať pri kúpe na materiál samotných nožov, kedy ideálne sú nerezové nože alebo tie s titánovou vrstvou.

Môže sa Vám ešte páčiť...