Výhody masívnych drevených podláh. Prečo na ne staviť aj u vás doma?

Vykonávate rekonštrukciu vášho bytu alebo domu, a premýšľate, akú podlahu zvoliť do jednotlivých miestností? Stále viac ľudí sa pri výbere podlahy rozhoduje pre masívne drevo. Aký je ale benefit tohto typu podlahy? Poďme sa pozrieť.

Vylepší vzhľad miestnosti a celkovo vášho domova

Drevené podlahy dodajú vášmu domovu nielen eleganciu, ale aj trochu tepla. Mnoho majiteľov domov sa domnieva, že vďaka dreveným podlahám dokonca priestor vyzerá väčší. To, či váš domov pôsobí prívetivejšie, závisí od zvyšku vášho interiéru, ale je to jednoduchý spôsob, ako urobiť skvelý prvý dojem.

Nenáročná údržba a ľahké čistenie

Podlahy z tvrdého dreva sa neuveriteľne ľahko udržujú v čistote. Je možné ich zametať, čistiť parou alebo vysávať, aby sa odstránili všetky nahromadené nečistoty alebo zvyšky. Predstavte si, že nemusíte upratovať príliš často, a pritom budete vedieť, že vaše podlahy neukrývajú žiadne nečistoty, ako sú roztoče alebo zvieracie chlpy.

Stačí len párkrát využiť špeciálne čistiace prostriedky a budete mať po starostiach. Údržbu drevených podláh ešte viac uľahčuje skutočnosť, že sú výrazne odolnejšie voči škvrnám ako koberce. Pokiaľ sa na nich niečo vyleje, stačí to len utrieť.

Odporúčanie: podlahové umývacie stroje sú vhodné na priemyselné čistenie

Pevné a odolné

Odolnosť je jedným z hlavných dôvodov, prečo sa majitelia domov rozhodujú pre prechod na masívne drevené podlahy. Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa tento typ podláh tak ľahko udržuje, je čiastočne ich odolnosť. Iste, môžu sa poškriabať alebo pretlačiť, ale nie je to zase tak jednoduché. Pokiaľ sa o drevené podlahy riadne staráte, používate odporúčané ochrany podláh, ich povrch vydrží krásny desiatky rokov.

Zvyšuje hodnotu vášho domova

Drevené podlahy môžu zvýšiť hodnotu vášho domova. Len nezabúdajte, že ochrana drevenej podlahy je tu veľmi kľúčová. Až príde čas predať váš domov, kupujúci zaplatí za dom s masívnym drevom viac ako za koberec. Veľa kupujúcich domov nechce koberec, a tým viac koberec niekoho iného. Väčšina kupujúcich sa rovnako koberca bude chcieť zbaviť, tak prečo si neobstarať dom, ktorý už má krásne podlahy.

Vyzerá dobre vo všetkých interiéroch

Jednou z hlavných výhod drevených podláh je ich univerzálnosť, vďaka ktorej sa prispôsobí takmer každému motívu interiéru vášho domova. Nezáleží na tom, ako často sa necháte inšpirovať k zmene zrkadiel, nástenného umenia, dekoratívnych akcentov alebo iných prvkov vo vašej domácnosti, podlahy budú vždy vyzerať dobre a budú sa hodiť k požadovanej téme.

Môže sa Vám ešte páčiť...