Parka, bunda, ktorá zahreje aj upúta designom

Kvalitné bundy sú nevyhnutnou súčasťou šatníka v zimných mesiacoch. Pokiaľ je zima nezima, kedy teploty neklesajú pod nulu tak masívne, môžete siahnuť aj po parku. Prináša ležérnu eleganciu, ktorá sa hodí kamkoľvek. Do prírody, do mesta, do práce, na voľný čas. Pre módnych návrhárov je trochu orieškom – nejde totiž iba o dizajn, ale aj o funkčnosť.

Venujte pozornosť dĺžke

Najlepšia dĺžka parky je asi 10 cm pod zadok. Rozhodne nevyzerá dobre, keď je parka príliš krátka. Napovedá to skôr, že ste si ju vypožičali od mladšej sestry alebo brata. Avšak dojem neurobíte ani v prípade, že bude príliš veľká. Rozhodne venujte dĺžke pozornosť. Lichotivejšie pôsobí hlavne predĺžený strih, najmä v prípade, že máte nejaké to kilo navyše. Krátke bundy do pása totiž postavu skôr rozširujú. Ako muži, tak ženy vyzerajú v krátkych bundách ako opláchnuté cukríky bez štipky elegancie.

Nebojte sa farieb

Parky sa nezaobídu bez kapucne. Ak si vyberiete lemovanú kožúškom, budete dokonale šik. Môže tu byť odopínací systém. Opasky a šnúrky môžu mať v sebe zaujímavé estetické prvky a okrem praktickej funkcie tvoriť aj zaujímavý dizajnérsky doplnok. Praktické prvky tvoria aj zipsy s légou proti vetru, gombíky na manžetách, sťahovacie suché zipsy. Aj keď ide predovšetkým o ochranu proti nepriazni počasia, aj tu môžete staviť na eleganciu. Najlepšie vyzerajú fishtail parky s véčkovým výstrihom vzadu. Trendom sú aj dve bundy v jednej, teda parka s podšívkou, ktorá sa dá odopnúť a môže niekedy slúžiť aj ako samostatný kúsok odevu. Čo je in? Klasiku tvoria tmavé farby, ale pokiaľ patríte medzi módnych odvážlivcov, vyberte si veselšie farby. Ženy môžu siahnuť pokojne aj po ružovej farbe, ktorá zaručene upúta. Budete šik a vykĺznete zo šedivého priemeru. Zaujímavo vyzerá aj kombinácia dvoch farieb, napríklad hnedej či khaki s doplňujúcim výraznejším odtieňom.

Môže sa Vám ešte páčiť...