Aby vám oblečenie vždy perfektne padlo aj pri nákupoch on-line

On-line nakupovanie je čím ďalej tým populárnejšie. A to dokonca aj čo sa týka oblečenia. Keďže si ale pri takýchto nákupoch nemôžete oblečenie dobre prezrieť a vyskúšať si ho, je absolútne nevyhnutné vedieť si správne zmerať svoje miery. Bude vám na to stačiť krajčírsky meter, alebo aspoň väčší kus stuhy či povrázku a pravítko.

Než začnete, oblečte si na seba tenké a dobre padnúce oblečenie bez akýchkoľvek vypchávok. Veľa ľudí meria miery tak, že meter priloží čo najtesnejšie ktelu, potom by ale oblečenie mohlo byť nepohodlné. Po obtočení metra by ste sa mali niekoľkokrát zhlboka nadýchnuť a vydýchnuť bez toho, aby vás pásmo obmedzovalo.

Meranie hrudníka

Pokiaľ nenakupujete priamo podprsenku alebo šaty, ktoré budete nosiť bez nej, oblečte si spodnú bielizeň. Rozpažte ruky a meter obtočte okolo podpazušia a cez bradavky, teda v najširšom mieste. Pre mužov platí rovnaký postup, len bez spodnej bielizne.

Meranie pása

Pás je najužšie miesto vášho trupu, nie oblasť pupku. Aby ste toto miesto našli, postavte sa rovno a vykonajte úklon do strany. V mieste, kde ucítite záhyby kože, veďte meter dookola.

Meranie bokov

Nájsť presné miesto na meranie bokov býva najzložitejšie. Najčastejšou chybou je to, keď meriame obvod cez bedrové kosti. Postavte sa vzpriamene a zmerajte sa v najširšom mieste, teda zhruba v polovici zadku. Držte meter pevne na mieste a posaďte sa na stoličku. Pri výbere veľkosti berte do úvahy väčší rozmer.

Menej obvyklé rozmery

Pri nohaviciach je niekedy dôležité poznať vnútornú a vonkajšiu dĺžku nohavíc. Tu už budete určite potrebovať asistenciu, pretože pokrčením by mohlo dôjsť k skresleniu čísel. Vnútorná dĺžka nohavíc sa meria od rozkroku k miestu, kde majú končiť nohavice. Vonkajšia dĺžka sa meria aj ku koncu nohavíc, avšak od pása, teda najužšieho miesta trupu, nie od miesta, kde majú nohavice začínať.

Pri nákupe klobúkov musíte poznať obvod hlavy. Ten sa meria tesne nad ušami. Pokiaľ sa nemôžete rozhodnúť, voľte väčšiu veľkosť.

Môže sa Vám ešte páčiť...