Legíny nohavice nenahradia, ale v šatníku majú svoje miesto

Aj keď nohaviciam ani zďaleka neodzvonilo, legíny sa postupne začínajú dostávať na ich pozíciu. Bohužiaľ sa medzi ženami nájdu tie, ktoré ich nevedia nosiť, respektíve ktoré nevedia, ako ich nosiť alebo aké správne zaobstarať, aby skutočne lichotili ich postave. Keďže už dávno neplatí, že sú legíny iba ozdobou žien pri športových činnostiach, poďme sa pozrieť, aké konkrétne zvoliť, prípadne čo o nich máme vedieť predtým, než ich oblečieme.

Legíny nie sú nohavice

Mylné je sa domnievať, že legíny nahradia nohavice. Nie je tomu tak. Legíny nohavice naozaj nahradiť nemôžu, to však neznamená, že nemajú byť súčasťou vášho šatníka. Sú totiž skvelým doplnením radu outfitov. Dajú sa nosiť ku košeliam, tiež k dlhším topom aj svetrom.

Aby ste však získali od módnych kritikov desať bodov z desiatich, musíte si zaobstarať tie správne. Nie sú totiž legíny ako legíny.

Na správnej veľkosti a priesvitnosti záleží

Mnoho žien sa legíny dodnes bojí nosiť, pretože sa domnievajú, že im pôjde vidieť aj to, čo reálne nechcú, aby vidieť išlo. Lenže, ako napokon bolo pred chvíľou spomenuté, nie sú legíny ako legíny. Hľadajte také, ktoré sú vyrobené z pevného materiálu a ktoré neodhaľujú viac, než je potrebné.

Okrem materiálu sledujte aj to, či sú legíny správnej veľkosti. Nesmie nikde plandať, nesmie zvýrazniť vaše nedokonalosti. To napokon všetko rieši spomínaná správna veľkosť. Keď legíny pekne sedia, sú skôr lichotivým prvkom a figúru dokážu krásne vyrysovať.

Dĺžka legín a ich celkové prevedenie

Pri výbere ideálnych legín sledujte výhradne ich dĺžku. Zatiaľ čo legíny nad členky nohy môžu opticky predĺžiť, legíny dlhšie sú skôr na škodu a môžu uškodiť hlavne tým, ktoré sú menšieho vzrastu.

Čo zohráva tiež veľkú úlohu pri výbere legín, sú farby a vzory. Pokiaľ chcete z legín urobiť onen vytúžený kúsok vo svojom šatníku, dajte prednosť skôr neutrálnym odtieňom. Pestrosť je z pohľadu módy veľkým prešľapom, aj keď sú teraz gýčovité farby v popredí.

Môže sa Vám ešte páčiť...