Aj z toho, čo nájdete na záhrade, urobte dekorácie

Ak máte svoj vlastný dom, jednoznačne sa snažíte o to, aby sa vám v ňom dobre žilo. Snažíte sa teda o najrôznejšie moderné vymaľovanie, ďalej si kupujete len také doplnky, ktoré sú podľa aktuálnych módnych trendov, snažíte sa skombinovať jednotlivé vankúše tak, aby ladili do posledného detailu. Je však nutné poznamenať, že si všetky dekorácie a podobné doplnky nemusíte len kupovať, ale že rad z nich nájdete aj na záhrade.

Ak sa rozhodnete pre svoje vlastné dekorácie, rozhodne nič nekupujte. Vydajte sa na svoju záhradu či do parku alebo niekam na prechádzku do lesa a nazbierajte si všetko, vďaka čomu vykúzlite dokonalú dekoráciu, ktorá bude zdobiť váš dom. Takéto aktivity sú napríklad skvele pre rodiny s deťmi, kedy chcete deti kreatívne zabaviť, preto sa s nimi rozhodnete pre takéto tvorenie. Mnohé deti si tak svojimi výrobkami skvele zútulnia izbičku.

Čo si môžem vyrobiť?

Ak sa napríklad vydáte do lesa, zháňajte sa po šiškách. Nezbierajte však také tie obrovské šišky, ktoré sú nielen široké, ale taky aj podstatne dlhé. Zamerajte sa radšej na tie drobnejšie. Práve z nich si totiž po príchode domov môžete urobiť krásny vonkajšie veniec. K takýmto šiškám budete potrebovať len taviace pištoľ a treba nejakú vkusnú mašličku, aby potom tento Šišková veniec na dvere nebol taký smutný.

Avšak Šiškovej venca si vo veľkom môžete vyrobiť aj na dušičky. Buď to bude trochu pracnejšie, keď si zvolíte iba Šišková veniec, alebo sa rozhodnete natrhať si trochu ihličia a urobíte si ihličnatý základ tak, ako to vídate v kvetinárstvach.

Ovšem takéto vence si nemusíte vyrobiť len z šišiek. Nebojte sa napríklad aj obľúbených makových bábik, ktoré nerastú len na poli za domom, ale mnohým z nás tiež aj na záhrade.

Z čoho ďalšieho môžem niečo vyrobiť?

Samozrejme fantázii sa medze nekladú. Môžete si vyrobiť niečo napríklad aj zo skvelých bodliakov, ktoré má väčšina žien na svojej záhradke. Nebojte sa tvoriť aj krátkodobé dekorácie, ktoré sú napríklad z živých kvetov, ktoré vám bežne na záhrade rastú. Tulipány nemusí slúžiť len na také účely, že si ich dáte do vázy. Spoločne s ľaliami alebo s ružami si nadekorujte nejakú vkusnou misu.

Navyše také dekorácie môžu byť aj krásnym darčekom. Napríklad víno možno kvetinami krásne ozdobiť. Buďto si môžete víno jemne prilepiť na nejaký pevný povrch a okolo neho budete dekorovať jednotlivé kvety, alebo sa rozhodnite pre nejakú dekoráciu z kvetín, ktorá bude obtočené okolo vína.

Môže sa Vám ešte páčiť...